Zkompletován ABC – 20.ročník – 1975-76

Dnes archivovaná čísla časopisu ABC z roku 1974-76 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizovali Martinhu a Petrst. Veliký dík za kompletaci 20. ročníku ABC !

V tiráži časopisu můžeme číst:ABC mladých techniků a přírodovědců – zábavně naučný čtrnáctideník pro chlapce a děvčata, vyznamenaný cenou Čs. akademie věd, Vydává Ústřední rada Pionýrské organizace SSM v Mladé frontě * Šéfredaktor V. Toman * zást. šéfredaktora prom. biol. K. Dunda * Přírodní vědy – prom. biol. H. Kholová, CSc. *  Technika M. Pilný, R. Baudis * zpravodajství a zájmová činnost PO – L. Kolářová. H. Škodová * Přílohy – Vl. Kaska * Grafická úprava – J. Drahokoupil a J. Bohmová * Sekretariát – M, Kunová, V. Bartáková. Rozšiřuje PNS, předplatné a objednávky přijímá každá pošta a doručovatel. Do zahraničí zasílá PNS, ústř. exp. tisku, odd. vývozu tisku, Jindřišská 14, 125 05 Praha 1. Cena výtisku 3 Kčs, roční předplatné 72 Kčs Tiskne Svoboda, graf. závody, n. p. závod 1. Praha 5, S. M. Kirova 43  – Mladá fronta 1976.”

Vlastislav Toman – MŮJ ŽIVOT S ABC – strana 135-136:

„Jen pár řádků na druhé straně prvního čísla 20. ročníku (1975-1976) připomíná začátky ábíčka před dvaceti lety a jeho proměny. Bohužel ani náklad 175 000 výtisků nestačí pro všechny zájemce, a tak slibujeme, že se něco změní od nového roku, neboť nás čeká přechod do nově tiskárny. A opravdu od devátého (lednového) čísla změny začínají: I když se cena nezvyšuje (3 Kčs), rozšiřuje se počet listů déček ze dvou na šest! S obálkou, dečky a 32 stranami vnitřku má už ábíčko celkem 48 stran! Navíc pak mizí černobílé stránky a časopis je celobarevný! Tyhle změny se povedly ještě ve starém závodu tiskárny Svoboda na Smíchově. Ani tím proměny nekončí…”

Více si o 20. ročníku ABC přečti v předchozích článečcích28.1.2020 >>>, 6.11.2019 >>> a 5.12.2014 >>>.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ABC z roku 1975-76, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ABC – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu ABC zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *