Další čísla časopisu VĚDA A TECHNIKA MLÁDEŽI – 22.ročník – 1968

Dnes archivované čísla časopisu VĚDA A TECHNIKA MLÁDEŽI (VTM) z roku 1968 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Jirka D. Veliký dík!

Tiráž VTM nám prozrazuje, že šéfredaktorem tohoto populárního časopisu byl prom.fil. Jiří Táborský.

Z tiráží časopisů toho lze leckdy vyčíst hodně zajímavého. Třeba, že 22.ročník  VTM měl „zahraniční spolupracovníky“ ve spřátelených socialistických zemích :-) Časopis VTM vycházel jako čtrnáctidenník, vydávala jej Mladá fronta, stál 2 Kčs a měl rozsah 36 stran.

Čtení na pokračování, respektive vkládaný román byl v tomto ročníku VTM zastoupen titulem BIGGLES OD VELBLOUDÍCH STIHAČEK s ilustracemi Zdeňka Buriana.

Mezi pravidelné rubriky 22.ročníku VTM (1968) patřil KLUB SBĚRATELŮ ODZNAKŮ.

Známý „holmesolog“ Rudolf Čechura (*1931  +2014) byl členem redakce VTM, i proto jsou jeho články v tomto ročníku zastoupeny. Čechurovým literárním vzorem byl Arthur Conan Doyle, proto vytvořil četné pastiše (napodobeniny) na jeho dílo – vyšly v souboru Sherlock Holmes v Čechách a jiné příběhy. V roce 1967 se stal členem londýnské Společnosti Sherlocka Holmese – tento fakt je promítnut i v informaci o autorovi článku SHERLOCK HOLMES STORY.

VTM bylo jakýmsi pokračováním ABC pro starší, technicky založené čtenáře. Také zde nechyběly rozličné vychytávky a návody.

Na poslední, celobarevné straně vycházel jakýsi vystřihovací fotografický, technický atlas letadel a automobilů. Z jedné strany fotografie, z druhé strany technický popis a nákres:

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu VĚDA A TECHNIKA MLÁDEŽI z roku 1968, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu VĚDA A TECHNIKA MLÁDEŽI – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *