Další ABC – PLÁNKY A NÁVODY – 5.ročník – 1962-63

Dnes archivované číslo téměř zapomenutého „sesterského“ časopisu ABC  – PLÁNKY A NÁVODY z let 1961-62 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Damro. Moc děkujeme.

Plánky a návody měly jednu zajímavost a to, že jak bylo uvedeno na titulní stránce  neměly  se rozřezávat, ale jen rozložit. Tím byl vytvořený list  o rozměrech 65 x 47 cm.

V tiráži časopisu je napsáno: Plánky – návody časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců. Řídí redakce ABC s konstruktérskou radou. Vydává Mladá fronta. Redigovala Olga Pilnáčková, foto M.Kocar, ilustrovala E.Richterová, graficky upravil J.Hanuš. Vychází jednou za dva měsíce. Toto číslo vyšlo v únoru 1963.

Dnes archivované číslo přinášelo MODEL NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU PRAGA S5T2 se sklápěčkou, elektrickám pohonem a bowdenovým řízením. A taky SVĚTELNOU MAPU HVĚZDNÉ OBLOHY, v rámečku INFORMACE a na jedné straně i NÁŠ BROUSEK.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání PLÁNKY A NÁVODY v  letech 1962-63 prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu ABC  – PLÁNKY A NÁVODY   kliknutím na náhled strany:

ABC_PLANKY_A_NAVODY_5.rocnik_(1962-63)_cislo_3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *