PUNŤOVY PŘÍHODY rok (1941) – 3. část – čísla 191 – 249 a chybějící čísla z roku (1942)

O Punťovi již bylo hodně napsáno v příspěvcích k časopisu Punťa (https://www.detske-casopisy.cz/punta/) a také v Punťových příhodách  (https://www.detske-casopisy.cz/puntovy-prihody/) .

Dnešními čísly 191 – 249 z roku 1941 a chybějícími čísly z roku 1942 (252, 270, 279, 282, 285, 289 a 290) uzavírám Punťovy příhody.

Tak máme v naší knihovně všech 336 čísel, která byla vydána. Dnešní  čísla skenoval JZD a za to veliké díky.

Na vzhledu i obsahu časopisu se nic nezměnilo. Punťa a kamarádi prožívali další příhody a dvě předposlední stránky  byly věnovány povídkám, pohádkám a různým příběhům o zvířátkách a dětech.

Poslední stránka patřila  většinou Punťovým hádankám a žertíkům. Říkadla a básničky se již pravidelně neobjevovaly.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu PUNŤOVY PŘÍHODY z roku 1941 a 1942, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu PUNŤOVY PŘÍHODY – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu PUNŤOVY PŘÍHODY zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *