DIVOKÝ ZÁPAD – 1992

Dnes archivovaná čísla časopisu (přesněji „svazku westernové edice“) DIVOKÝ ZÁPAD z roku 1992 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Nemo. Veliký dík!

V tiráži 15. čísla (ZA HOVORU KOLTŮ) se píše: „Vydalo soukromé nakladatelství NÁVRAT jako svou 17. publikací v roce 1992 • Majitel a vydavatel: RADOMÍR SUCHÁNEK, ul. Kosmonautů 2, 625 00 Brno • Grafické zpracováni: Jakub Sychra • Kresby: 3. str. obálky od akad. malíře Bohumila Konečného, 4. str. obálky František Ulč.• Písmem Public vytiskl PRINT s. p. Brno, Cejl 21. Edice DIVOKÝ ZAPAD svazek 15 • Editor: RADOMÍR SUCHÁNEK. Tematická skupina 13 • Cena 10 Kčs.

Nakladatel Radomír Suchánek v některých číslech uvádí: „Vzhledem k tomu, že se jedná o repliky původních vydání, neprošel tento text jazykovou úpravou. Je tištěn dle původní verze.“ O původní edici vydávané Marií Ovesnou v letech 1939-1941 si můžeš přečíst v článečku z 8.3.2018 >>> kde jsou archivována i 2 čísla.

NÁVRAT  vznikl v roce 1991 jako nakladatelství dobrodružné literatury. Podle Radomíra Suchánka šlo o „návrat“ ke starým románům v původní podobě a stylu. Pan Suchánek je doposud aktivně zapojen do kompletování předválečné dobrodružné literatury jako sběratel, dávající přednost luxusnímu, tedy finálnímu stavu, a to jak sešitů, broží či původních vazeb.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu DIVOKÝ ZÁPAD z roku 1992, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu DIVOKÝ ZÁPAD  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu DIVOKÝ ZÁPAD zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *