SLUNÍČKO – časopis pro nejmenší – 11.ročník (1977-78)

Dnes pouze tři čísla z ročníku. Redakce tohoto ročníku pokračuje v uvedené sestavě.

Sluníčko si získává u malých dětí velkou přízeň, ale také u rodičů a školských pracovníků. Nejmenším dětem přibližuje svět jejich dětským pohledem. O Sluníčku se více dozvíte  na stránkách našeho webu https://www.detske-casopisy.cz/slunicko/

Tento ročník je věnovaný loutkovému divadlu. Vždy na titulní stránce jsou fotografie loutek Karla Svolinského. Karel Smolinský (*14. ledna 1896 Svatý Kopeček] u Olomouce – +16. září 1986 Praha) byl český malíř, grafik, ilustrátor, typograf a tvůrce písma, scénograf a vysokoškolský pedagog. V letech 1910–1916 se v Praze vyučil řezbářem. Ve studiu pokračoval od roku 1919 na UPŠ v Praze. U Štěpána Zálešáka studoval malbu a grafiku (1919–1921), u Bohumila Kafky sochu (1921). Po úrazu se zaměřil především na grafiku a nástěnnou malbu, kterou mezi lety 1922–1927 studoval u Františka Kysely. Od roku 1945 působil na téže škole jako vedoucí pedagog Speciálního ateliéru užité grafiky.

Eduard Petiška  vypráví  o loutkách na titulní stránce,  pod titulkem Bylo jednou jedno loutkové divadlo. Eduard Petiška (*14. května 1924 Praha – +6. června 1987 Mariánské Lázně) byl český spisovatel, autor více než devadesáti titulů. Jeho knihy byly přeloženy do několika desítek jazyků a staly se populární i v zahraničí. Celkové prodeje jeho děl přesáhly hranici osmnácti milionů kusů.[5][6][7] Mezi jeho nejznámější díla patří Staré řecké báje a pověsti a příběhy o Krtkovi. Eduard Petiška je otec spisovatele Martina Petišky. Petiška zasáhl do mnoha žánrů jako básník, romanopisec, povídkář, novelista, autor knih pro děti a mládež, dramatik, teoretik dětské literatury a překladatel. Od roku 2013 vycházejí jeho díla také v elektronické podobě v edici sebraných spisů Eduarda Petišky, z nichž jsou některá k dispozici zdarma ke stažení (https://play.google.com/store/search?q=Eduard+Peti%C5%A1ka&c=books&hl=cs) a řadí se k nejstahovanějším českým e-knihám. Jeho dílo bylo vyznamenáno řadou cen, byla po něm nazvána planetka.

Povídky, básničky, říkadla a slovní hádanky zaujímají stále v časopise velký prostor.

Nadále pokračují dětmi oblíbené rubriky.

A na  poslední stránce stále pokračuje kreslený seriál od Adolfa Borna a Svatopluka Hrnčíře COUR A COUREK.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SLUNÍČKO z roku 1977-78, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO – kliknutím na náhled strany:

(Zdroj: damro)

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *