MALÝ ČTENÁŘ – 06.ročník – 1886-87

Dnes archivované čísla časopisu MALÝ ČTENÁŘ z roku 1886-87 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Nell1967. Veliký dík!

MALÝ ČTENÁŘ byl přední český ilustrovaný časopis pro děti a mládež, vycházející od roku 1882. V roce 1941 vyšlo pouze 38 čísel a vydávání časopisu bylo protektorátními úřady zastaveno.

Tiráž časopisu na poslední straně je poměrně skoupá, lze z ní vyčíst pouze: „Tiskem F. & V. Hoblíka v Pardubicích. – Náklad vlastní.“  Ale ve vydaném obsahu předchozího ročníku lze vyčíst víc:   MALÝ ČTENÁŘ. Časopis pro českou mládež. Redigují a vydávají Gabriel Smetana, učitel měšť. školy v Poděbradech, Josef Zelený, ředitel měšť. školy v Polné. Pardubice. Tiskem F. & V. Hoblíka v Pardubicích. – Nákladem vlastním.“

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu MALÝ ČTENÁŘ z roku 1886-87, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu MALÝ ČTENÁŘ   kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu MALÝ ČTENÁŘ   zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *