JUNÁK – 1. číslo po 1. zákazu

Ne každý časopis pro děti, který drží svoji kontinuitu téměř 100 let, byl 3x “zakázán”  a i v nových tržních podmínkách neustále vychází – byť s rozličných důvodů po mírně upraveným názvem. Aktuálně je vydýván v tištěné podobě jako “spolkový časopis” i v online internetovém vydání pod názvem TEEPEK.

První číslo JUNÁKA vydané v předvečer prvního poválečného státního svátku, sestavil Jaroslav Foglar, který i přes zákaz činnosti skautské organizace nepřerušil aktivity se svým oddílem “Dvojka”. Nepřerušil ani dlouholetou tradici táborů – byť se netábořilo ve stanech.

Podaří-li se na tento web podaří umístit všechny čísla JUNÁKA, bude velmi zajímavé se podívat a srovnat obsah prvních  “obnovených”  čísel, která dali dohromady tehdejší šéfredaktorové. Není bez zajímavosti, že první obnovené číslo JUNÁKA v roce 1990 sestavil přítel a náledovník Foglarova díla – Miloš Zapletal (čti více v jiném článku na tomto webu >>>).

Kliknutím na náhlet titulní strany JUNÁKA se dostaneš (po přihlášení) k menu odkud si  stáhneš celé číslo ve formátu PDF – umožňuje vyhledávání v daném čísle podle textu:

JUNAK_28_(1945-46)_01

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *