HUDEBNÍ BESÍDKA – 3.ročník – 1926-27

Dnes archivovaná čísla časopisu HUDEBNÍ BESÍDKA z roku 1926-27 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval NELL1967. Veliký dík!

Štefan Švec ve své obsáhlé knize ČESKY PSANÉ ČASOPISY PRO DĚTI (1850-1989) zmiňuje HUDEBNÍ BESÍDKU jen jednou a velmi stručně na straně 107, v kapitole 3.1.10 ZÁJMOVÉ ČASOPISY PRO DĚTI: “Brněnské nakladatelství Pazdírek prodloužilo tradici vydávání hudebních časopisů titulem HUDEBNÍ BESÍDKA (1924-1928).”

V tiráži časopisu je uvedeno: Vychásíčs jimkou prázdnin. edplatné Kč 10,- (10 čísel) včetně poštovného. Jednotlivá čísla Kč 1,- Redaktor JOS. GREGOR, učitel, Brno, Merhautova ul. č. 30 . Administrace a vydavatelstvo: Ol. Pazdírek, hudební nakladatelství, Brno, Česká 32 . – Tiskne Národní knihtiskárna v Mor. Krumlově.” . Časopis vycházel v rozsahu 16 stran, číslován je (jak bylo tehdy obvyklé) průběžně.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu HUDEBNÍ BESÍDKA z roku 1926-27, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu HUDEBNÍ BESÍDKA  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla HUDEBNÍ BESÍDKY zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *