ELEKTRÓN – 13.ročník – 1985

Dnes archivovaná čísla časopisu ELEKTRÓN z roku 1985 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Peter T. Veliký dík!

LEKTRÓN- mesačník pre mladých o vede a technike byl jakousi obdobou českého VTM – VĚDA A TECHNIKA MLÁDEŽI. Vydával jej v rozsahu 64 stran Slovenský ústřední výbor Socialistického svazu mládeže ve vydavatelství SMENA. Šéfredaktorem ELEKTRÓNU byl Ing. Eduard Drobný (* 1937 +2015).

Časopis ELEKTRÓN byl vydáván na podporu polytechnické výchovy. Stál 3 Kčs. V pozdějších ročnících byly nejoblíbenější částí ELEKTRÓNU komiksy – nejvíce se zde autorsky prosadil Jozef Schek (Jozef Babušek), který kreslil komiksy téměř pro celou dobu vydávání časopisu. Pouze ve 2. a 3. ročníku komiks nevycházel. Bylo vydáno 18 ročníků – v prosinci 1990 vyšlo v ceně 7 Kčs poslední číslo ELEKTRÓNU. Jedenáct čísel 12.ročníku časopisu ELEKTRÓN z roku 1984 jsme archivovali v článečku 14.5.2018. S tímto číslem 12.ročník definitivně uzavíráme, jako kompletní!

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu ELEKTRÓN v roce 1985, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulní strany.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany časopisu ELEKTRÓN – kliknutím na náhled strany:

 

 

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu ELEKTRÓN zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *