COMICS EXPRES – 1.číslo – 1991

Dnes archivované číslo magazínu COMICS EXPRES z roku 1991 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Petr S. Veliký dík!

Comicsový magazín COMICS EXPRES v prvním (a s největší pravděpodobností i posledním) čísle obsahuje komiksy: ZÁKON SAVANY, DERVIN A TYGR LIDOŽROUT, PRCEK: BOJOVNÍK S AVARY. Autorem všech je Josef Pospíchal (*1963). V tiráži je uvedeno: COMICS EXPRES vydává FD AGENTUR BRNO jako neperiodickou publikaci; reg.4. 8249/90558; adresa redakce: Vlárská 4, Brno – 655 00; rozšiřuje PNS a kolportéři. Píše a kreslí Pospíchal; tiskne: SPEKTRUM s.p. Brno, Horní Heršpice, Vídeňská 113; cena 4,80 Kčs“. COMICS EXPRES byl 32 stránkový sešit, v měkkých deskách, ve formátu 235 x 310 mm.

Na webu nakladatelství Fragment se o Josefu Pospíchalovi píše:

Josef Pospíchal, autor a výtvarník-ilustrátor, od roku 1970 žije a pracuje v Brně. Původně absolvent Střední školy obchodu a služeb. Od roku 1992 (s několika přestávkami:-)) ve svobodném povolání tvoří ilustrace do časopisů a knih především s dětskou a dobrodružnou tématikou. Svými ilustracemi doprovodil řadu periodik a publikací českých autorů. Je také autorem komiksových seriálů, mimo jiné i o pravěkém ještírkovi Saurikovi. Do časopisu Předškolák kreslí komiksy o Terce, Kubovi, Kaňkovi a duchu Zmizíkovi.”

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu COMICS EXPRES z roku1991, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu COMICS EXPRES – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla COMICS EXPRES zde >>>

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *