ČESKOSLOVENSKÝ VOJÁK – 04.ročník – 1955

Dnes archivovaná čísla časopisu ČESKOSLOVENSKÝ VOJÁK z roku 1976 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Tomáš P. Veliký dík!

Leckoho zřejmě napadne, zda časopis ČESKOSLOVENSKÝ VOJÁK patří na web, kde jsou digitalizované staré časopisy pro děti a mládež. Už jsem to vysvětloval tuším při zařazení časopisu ZÁPISNÍK, že na základní vojenskou službu se za socialismu nastupovalo po dokončení učiliště či střední školy, mnohdy už v osmnácti letech. A věk 18 let lze jistě stále ještě zařadit i mezi „mládež“. Tolik zkratkovitě k zařazení nově archivovaného titulu.

V tiráži časopisu je uvedeno: ČESKOSLOVENSKÝ VOJÁK vydává Ministerstvo národní obrany v Našem vojsku, vydavatelství, Praha. Vytisklo NAŠE VOJSKO, tiskárna, n. p. v Praze. Grafická úprava Dušan Motyčka. Redakce Praha 2, Nové Město, Jungmannova ul. 24, tel. 221247, 2329.9. Administrace Praha 2, Nové Město, Vladislavova 26, tel. 249469, 237646. Vychází čtrnáctidenně. Cena výtisku 2 Kčs. Roční předplatné 52 Kčs, na 1/4 roku 13 Kčs. Dodávku zařídí na požádání každý poštovní doručovatel nebo poštovní úřad. Dohlédací pošt. úřad Praha 022.“

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ČESKOSLOVENSKÝ VOJÁK z roku 1976, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ČESKOSLOVENSKÝ VOJÁK – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla ČESKOSLOVENSKÝ VOJÁK zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *