BOBŘÍ STOPA – 2019

Dnešní čísla časopisu BOBŘÍ STOPA pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval NELL1967 – moc děkujeme!

Již od roku 1992 vydává brněnské Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF) časopis BOBŘÍ STOPA  (dří­ve pod názvem BOBŘÍ STOPOU) pro všechny své členy, děti a mládež. Obsahuje foglarovská, tábornická a dobrodružná témata. Výkladní skříní časopisu tradičně byly ilustrova obálky. Šéfredaktorem dnes archivovaného čísla je Vojtěch Hanuš s širokou redakcí a další řadou přispěvovatelů. BOBŘÍ STOPA vychází 4x ročně.

BOBŘÍ STOPA je plnobarevný časopis, který zaujme nejen všechny fanoušky spisovatele Jaroslava Foglara. Obsahem mezigeneračního foglarovského časopisu jsou především rozhovory se zajímavými osobnostmi, medailonky ilustrátorů, reportáže, návody a luštění pro děti, komiksy, tipy na knížky, články plné dobrodružství a romantiky. V časopise jsou publikovány reportáže z akcí SPJF, depeše od klubů a další zajímavosti. Každé vydání má zpravidla originální ilustraci titulní strany, návody na klubové hry a činnosti nebo dopisovatelské dlouhodobé hry. Na barevných stranách časopisu BOBŘÍ STOPA jsou otiskovány informace o dění ve foglarovském světě a v oblasti mikrokolektivů – klubů.  Časopis BOBŘÍ STOPA vytváří členové SPJF ve svém volném čase jako poctu Jaroslavu Foglarovi a jeho dílu.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu BOBŘÍ STOPA v roce 2019, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany časopisu BOBŘÍ STOPA – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla BOBŘÍ STOPY zde >>>

2 Responses to BOBŘÍ STOPA – 2019

  1. Roman Šach napsal:

    Samozřejmě moc děkuji za každý nový sken. V případě Bobřích stop (ročník 2019) jsou některé stránky zpřeházené a někde stránky dokonce i chybí. Pokud by autor byl ochotný skeny opravit, budu rád, pokud ne, mohu tak učinit třeba já, ale bohužel všechny BS v originále nemám.

  2. Dazul napsal:

    Omlouvám se, tahle chyba jde za mnou. Snažím se kontrolovat vše, před tím, než to bude v KNIHOVNĚ publikováno, ale BOBŘÍ STOPA 2019 mi unikla. U pravidelných přispěvatelů, kteří zasílají hodně časopisů, které jsou OK, se občas nechám ukonejšit tím, že patří mezi ty, kteří posílají jen 100% digitalizované čísla. Ale i oni občas dodají třeba číslo s nesprávně řazenými stránkami, … Platí ale to, co píšu na začátku – já to dal do KNIHOVNY a já to nedostatečně zkontroloval. Štve mne to a pokusím se chybu neopakovat – i za cenu, že těch příspěvků na webu bude trochu méně, protože i můj den má jen 24 hodin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *