BEATLES VČERA A DNES – 2.ročník – 1995 kompletní

Dnes archivované 2. číslo 2. ročníku časopisu a fanzinu BEATLES VČERA A DNES z roku 1995 pro náš archiv digitalizoval Jiriha. Druhý ročník tohoto časopisu je tedy dneškem archivovaný kompletně. Veliký dík!

Článek o 2. ročníku časopisu BEATLES VČERA A DNES na našem serveru naleznete na tomto odkaze.

Oficiální čtvrtletník prvního The Beatles Fan Clubu České republiky, jak znělo v podtitulu, ročník 2, číslo 2, vydalo obdobně jako všechna ostatní čísla vydavatelství KOMERS Ing. Ludvíka Kollára v Ostravě a jeho šéfredaktorem byl Josef Šagát; ti byli také zakladateli a hlavními odpovědnými osobami tohoto prvního fanklubu Beatles u nás. Časopis měl řadu spolupracovníků a přispěvovatelů z celé republiky, kteří pro časopis tvořili ve svém volném čase a bez nároku na honorář. V tomto čísle to byli tito: Jiří Procházka, Vladimír Tučapský, Petr Dorňák a především Jiří Svátek, rozhlasový moderátor (toho času v rádiu Golem, kde běžel pořad zaměřený přímo na hudbu kapely) a aktivní organizátor některých akcí se setkání členů klubu (kterých se účastnil i Miro Žbirka).

Čtvrtletník BEATLES VČERA A DNES vycházel v letech 1994 až 1999, tedy v době od založení fanklubu do ukončení jeho činnosti, a celkově vyšlo 19 čísel, které přinesly do porevoluční doby řadu podrobných informací o této slavné liverpoolské kapele jak z dob její největší slávy, tak z doby po jejím rozpadu. Časopis přinášel i mnoho aktuálních zpráv týkajících se členů kapely, chystaných projektů apod.

Číslo 2 druhého ročníku obsahuje mj. šestý díl série z historie kapely, tentokrát o vystupování v kultovním klubu Cavern, dále články týkající se aktivit členů skupiny v tehdejší době (tedy polovině devadesátých let), článek o Georgovi Martinovi, zvukovém mágovi, díky kterému byl zvuk Beatles tak neopakovatelný, podrobné informace o přezpívaných písních Beatles v socialistickém Československu, recenzi knihy s tématem legendárního prvního setkání Johna Lennona a Paula McCartneyho, tradiční článeček “Beatles a já” tentokrát s Kájou Saudkem, texty písní, důležitá data a informace ze života Johna Lennona ze závěru jeho života z let 1975 až 1980 na barevných deskách časopisu a mnoho dalších informací pro členy fanklubu nebo skalní fanoušky kapely. Nechyběla ani tradiční rubrika The Beatles Fan Club informuje, tentokrát se zprávou o proběhlém prvním valném shromáždění klubu s představením Josefa Šagáta a Ludvíka Kollára.

úvodníku dnes archivovaného čísla redakce omluvně píše (a naznačuje problémy, které se staly běžnou součástí vydávání časopisu):

Konečně držíte v rukou druhé číslo druhého ročníku klubového fanzinu “Beatles včera a dnes” a opět se zpožděním. Za to se všem omlouváme, ale těch problémů spíše přibývá. Zpoždění u prvního čísla vzniklo z větší části v tiskárně a dohnat toto zpoždění u druhého čísla se nám nepodařilo. Některé předem domluvené příspěvky od našich spolupracovníků jsme dostali opožděně a některé vůbec ne.


 

2. číslo 2. ročníku ke stažení

Možnost stáhnout si do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaný časopis BEATLES VČERA A DNES máš pouze jako registrovaný uživatel tohoto webu.


Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu:

V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu BEATLES VČERA A DNES:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *