Většina číslel časopisu ELEKTRÓN – 6.ročník – 1978

Dnes archivované čísla časopisu ELEKTRÓN z roku 1978 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval některý z uživatelů našeho webu, jehož jméno jsem si u zaslaných souborů neuložil :-( Ale i tak – veliký dík! A do kompletace 6.ročníku nám chybí digitalizovat čísla 7 a 8. Třeba někdo z návštěvníků tohoto webu :-)

V tiráži časopisu je mimo jiné uvedeno: ELEKTRÓN Mesačnik pre mladých o vede a technike. Vydává Slovenský ústredný výbor Socialistického zvazu mládeže vo vydavatelstve Smena. Šéfredaktor Ing. Eduard Drobný. Grafická úprava Jozef Trabalka. Cena jedného výtlačku je 3 Kčs. Časopis vycházel v rozsahu 68 stran.

Didaktické podání témat publikovaných v časopise ELEKTRÓN bylo podporováno přehlednými doplňujícími informacemi – jako například článek JÁDROVÉ REAKCIE V ARCHEOLOGII:

Kreslený seriál TRETIA DRUŽINA pro časopis ELEKTRÓN psal a kreslil Jozef TRABALKA, který odpovídal za grafickou úpravu časopisu.

Časopis ELEKTRÓN se snažil oslovit i filatelisty. A protože dnes archivovaná čísla jsou z roku 1978, nemohla ani tato rubrika postrádat patřičné ideologické zabarvení :-)

ELEKTRÓN, ač většinově technicky zaměřený časopis, nepostrádal svoji humoristickou vsuvku – pravidelně představoval ilustrátory a kreslíře, kteří přispěli svými kreslenými vtipy:

V 1.čísle 6.ročníku ELEKTRÓNU vyšlo poslední pokračování komiksu ZELENÁ SMRŤ, které na motivy povídky Michaela Chrintona napsala Kamila Stašková, nakreslil Jozef Babušek – Schek. V dalších jedenácti číslech kreslený příběh z dílny „Schek“ chyběl. Na zadní stránky ELEKTÓNU se vrátil v dalším – 7.ročníku (1979), kdy začal vycházet komiks CESTA SLEPÝCH VTÁKOV.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ELEKTRÓN z roku 1978, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu ELEKTRÓN – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *