ILUSTROVANÉ SEŠITY – 5.ročník – 1976

Dnes archivovaná čísla časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY z roku 1976 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizovali Jaroslav Pr., Satok, Tomáš J. a Nemo. Veliký dík!

ILUSTROVANÉ SEŠITY s logem IS vycházely od roku 1972 do roku 1991. Celkem bylo vydáno 149 čísel, přesto jsou trochu pozapomenutým titulem.

V tiráži čísla 27 se uvádí: „O MAKOVÉ PANENCE A MOTÝLU EMANUELOVI. Napsal Václav Čtvrtek. Ilustrovala Gabriela Dubská. Upravil a obálku navrhl Josef Paukert. Vydalo nakladatelství Orbis v Praze 1976. Edice Ilustrované sešity, sv. č. 27. Odpovědná redaktorka Věra Běťáková. Výtvarný redaktor Josef Paukert. 1. vydání. Náklad 40500. Tisk Severografia, červený Kostelec. 14/45 11-033-76 Cena Kčs 7,-

ILUSTROVANÉ SEŠITY tedy nejsou v pravém slova smyslu časopisem (podobně jako ČTYŘLÍSTEK, ROKODAPS, ROZRUCH, …), ale o periodickou knižnici s ambicí přetrvat v knihovně déle než běžný časopis.

ILUSTROVANÉ SEŠITY jsou jedinečným počinem z hlediska zachycení alespoň zlomku tvorby jedinečných ilustrátorů, kteří v letech 1972-1991 veskrze pozitivně ovlivňovali vnímání „literatury“ pro nejmenší.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY z roku 1976, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ILUSTROVANÉ SEŠITY – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla ILUSTROVANÉ SEŠITY zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *