Hostimilovy KOMIKSY FILMOVÝCH MAYOVEK

Dnes archivovaná čísla časopisu raritních komiksů pro www.detske-casopisy.cz  digitalizovali Hanka Š. a Onuca. Veliký dík!

Zpřístupněné komiksy jsou zvláštní tím, že, zdá se, nikdy nebyly oficiálně vydány v tištěné formě. Neobsahují žádnou tiráž a jako autor scénáře je uveden Hostimil Schmiedl. Nápad relativně originální a navíc dotažený množstvím takto zpracovaných filmů k obdivuhodné sérii. Z tohoto důvodu se domnívám, že by i tato stopa měla být na našem webu zachycena.

Protože komiksy nevyšly nikdy tiskem, pro přehled a potřeby našeho webu jsme do názvu komiksu uvedli jako data „vydání“ roky, kdy měla filmová předloha komiksu svojí premiéru.

Z kompletní série filmových mayovek šedesátých let, chybí v našem dnešním seznamu pouze komiksy filmů:

 • VINNETOU (1963)
 • ŽUT (1964)
 • DIVOKÝM KURDISTÁNEM (1965)
 • V ŘÍŠI STŘÍBRNÉHO LVA (1965)

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem dnes archivovaných komiksů, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla komiksů – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.

2 Responses to Hostimilovy KOMIKSY FILMOVÝCH MAYOVEK

 1. damro napsal:

  Ahoj všici. Ještě má Hostimil další filmové komiksy, tentokrát z československých filmů. A to Jan Roháč z Dubé, Jánošík, Psohlavci, Cesta do pravěku a také kreslenou pohádku Zuzka a tulák. O dalších zatím nevím. Mirek

 2. Jiří Vašák napsal:

  A samozřejmně, že mám i Vinnetoua. Dělal jsem to s Hosťou společně, nenapadlo mě, že by o to byl zájem i na Dětských časopisech. Takže dodatečně doplním.
  Nemo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *