4 čísla magazínu SKAUTSKÝ SVĚT – 49.ročník – 2011

SKAUTSKÝ SVĚT je určen zejména příznivcům skautingu, rodičům, ale také vedoucím a všem dospělým ve skautingu. Najdete v něm aktuální informace ze světa skautů, také výchovné tipy a triky nejen pro rodiče a nebo nápady na činnost s dětmi. Nechybí ani shrnutí zajímavých knih.

Aktuálně jsou všechny (celkem 6) časopisy, které organizace Junák – český skaut vydává koncipovány jako „spolkové“. Skautské časopisy chodí zdarma do schránky každému členu Junáka jako benefit k registraci. Jsou rozdělené podle věkových kategorií a tak světlušky, vlčata, skautky i skauti, roveři i dospělí najdou ve svém časopisu zajímavé články a reportáže podle svého věku.

Časopisy pro děti jsou celkově koncipovány tak, aby podporovaly dětskou aktivitu a tvořivost. Povzbuzují k účasti v anketách a kromě poutavého čtení v nich děti najdou kvízy, hádanky, soutěže a vedoucí je mohou využívat i při oddílové činnosti. Dospělí mají možnost dozvědět se novinky z hnutí nebo si přečíst rozhovory se skautskými osobnostmi i lidmi z veřejného života.

Historie tohoto časopisu sahá až do roku 1919 (!), kdy začal vycházet pod názvem VŮDCE časopis pro skautské pracovníky, činovníky a vůdce. V letech  1919 – 1939 byl odbornou přílohou časopisu JUNÁK – skaut československý: orgán náčelnictva Svazu junáků – skautů rep. Československé. V roce 1939 začal vycházet jako samostatný časopis s upraveným názvem –  ČINOVNÍK časopis pro junácké pracovníky, činovníky a vedoucí. Skončil 1.zákazem JUNÁKA na podzim 1940. Po válce byl obnoven jako  ČINOVNÍK  časopis pro junácké činovníky a teorii junácké výchovy  – vycházel v letech 1945-1949. Po 2.obnově Junáka vycházel jako SKAUTING –  měsíčník českých a slovenských junáckých pracovníků pro teorii a praxi – 1968-1969 a v roce 1970 byl přejmenován na JUNÁCKÝ ČINOVNÍK – měsíční zpravodaj pro teorii a praxi junácké výchovy. Po 3.obnově JUNÁKA bylo znovu obnoveno jeho vydávání s titulem  SKAUTING –  měsíčník pro skautskou výchovu – 1990-2005. A v roce 2005 byl titul změněn na  SKAUTSKÝ SVĚT magazín pro skauty a jejich příznivce.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované čísla magazínu SKAUTSKÝ SVĚT – kliknutím na náhled strany:

SKAUTSKY_SVET_49.rocnik_(2011)_cislo_1

SKAUTSKY_SVET_49.rocnik_(2011)_cislo_2

SKAUTSKY_SVET_49.rocnik_(2011)_cislo_3

SKAUTSKY_SVET_49.rocnik_(2011)_cislo_4

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *