Kompletní ročník BOBŘÍ STOPOU – 2002

I dnešní čísla časopisu BOBŘÍ STOPOU pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Hostimil – moc děkujeme!

Časopis BOBŘÍ STOPOU stojí na odkazu jednoho z nejúspěšnějších „pedagogů“ – Jaroslava Foglara. Díky jeho neúnavné aktivitě a dílu které zanechalo v českých zemích nesmazatelnou stopu, mají „foglarologové“ neustále o čem psát (i když si troufám tvrdit, že toho mnoho na „objevení“ nezbývá). Ve 37.čísle uvádí svůj zajímavý dvoustránkový článek ŽILY SKUTEČNĚ RYCHLÉ ŠÍPY? znalec foglarova díla Ivan Vápenka odkazem na „předrevoluční“ fotografii v oficiálním tisku: „Jako načasovaná bomba zapůsobily před lety mezi přiznivci spisovatele Jaroslava Foglara fotografie portrétů celé pětice Rychlých šípů , uveřejněné v přiloze KMEN časopisu TVORBA dne 9. prosince 1987.“

bobri_stopou_(2002(_cislo_37_RS

V prvním (37.) čísle roku 2002 začal vycházet TÚMÉ, MILÁČEK SLONŮ.  A v každém čísle BOBŘÍ STOPY, která vyšla v roce 2002 byly otištěny 2 strany (jen ve dvojčísle to byly 3 strany) kresleného příběhu Jana Hory, který nakreslil a napsal na motivy R.Kiplinga. Celý komiks (7  stran) byl uveřejněn v roce 2002.

bobi_stopou_(2002)_komiks_TUME

Nesmíme zapomenout ani na to, že BOBŘÍ STOPOU avizovala i 65.výročí od doby, kdy se „archetyp“ všech klubů v české kotlině prvně objevil na stránkách MLADÉHO HLASATELE.

bobri_stopou_(2002(_cislo_39-40_RS

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k dokreslení souvislostí kolem vydávání časopisu BOBŘÍ STOPOU v roce 2002, prosím, rozepiš se o ní do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledem titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) časopis BOBŘÍ STOPOU do svého počítače či tabletu ve formátu PDF kliknutím na náhled titulní strany:

BOBRI_STOPOU_(2002)_cislo_37

BOBRI_STOPOU_(2002)_cislo_38

BOBRI_STOPOU_(2002)_cislo_39

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *