INDIAN HOBBY COURIER – 2.ročník – 1991

Jak už jsem psal v článečku ze 4.9.2014, existence časopisu INDIAN HOBBY COURIER mi začátkem devadesátých let, v té obrovské záplavě nových titulů, unikla. Děkuji proto Artovi za digitalizaci dnes archivovaných čísel i za rozšíření obzoru 🙂

INDIAN HOBBY COURIER je další z časopisů, které bohužel, neměly dlouhého trvání. Začal vycházet v roce 1990 a jeho vydávání skončilo pravděpodobně 3.ročníkem (1992) –  číslem 6.

Dvaatřicetistránkový časopis se trochu překrývá s jiným časopisem – WAMPUM NESKENONU (na www.detske-casopisy.cz archivován), který je také zaměřen na původní obyvatele severoamerického kontinentu. Časopis se vyhýbá povrchním informacím a je věrný svému názvu.

Přináší původní recepty, písničky, legendy, výklad symbolů, reportáže z cest za skutečnými indiány, praktické návody na výrobu vybavení a pomůcek, výuku posunkové řeči, slovník lakotských výrazů, povídky ale taky krátké rozhovory s populárními osobnostm které mají ke komunitě čtenářů blízko, kreslené vtipy se zaměřením na indiány, ….

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla INDIAN HOBBY COURIER – kliknutím na náhled strany:

INDIAN HOBBY COURIER_2_1991_9_obálka

INDIAN HOBBY COURIER_2_1991_10_obálka

INDIAN HOBBY COURIER_2_1991_12_obálka

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *