COUNTRY STYL – 2.ročník – 1995

Dnes archivovaná čísla časopisu COUNTRY STYL z roku 1995 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Ladislav Ď. Veliký dík!

COUNTRY STYL má na titulní straně uveden slogan “S ROMANTICKOU DUŠÍ NÁM TO SLUŠÍ“. V tiráži je uvedeno: “…vychází měsíčně. Vydává PRESSTON, spol. s r.o. Editor: Josef Zoch …” Vycházel v rozsahu 48 stran, plnobarevně. Cena jednoho čísla byla 19 Kč.

Časopis (či spíše magazín) cílil na podobnou skupinu jako například redakce TRAMPA atd. – tedy milovníky vandrování, toulání, pobytu v přírodě, posluchače country music, … Více než čtvrtinu obsahu zabírala reklama. Ze 48 stran minimálně 12 plnila celostránková otevřená reklama + skrytá reklama v některých publikovaných článcích.

Jako komerčně zaměřený časopis se COUNTRY STYL snažil “rozkročit co nejšířeji” a zřejmě i z toho důvodu sáhl ke komiksu – publikoval původní seriál Marko Čermáka PSÁNO NA BŘEZOVÉ KŮŘE (původně otiskován v časopise JUNÁK v letech 1968-69):

Šéfredaktor COUNTRY STYLU, sám muzikant a (nejen)country zpěvák, získal pro časopis, který řídil, řadu článků od svých kolegů hudebníků a jejich příbuzných – Wabiho Ryvoly, Lucie Brabcové, Pepy Blažejovského, Tonyho Linharta, Petra Třebického, …

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu COUNTRY STYL z roku 1995, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu COUNTRY STYL  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla COUNTRY STYL zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *