Zkompletováno – VTM – 23.ročník – 1969

Dnes archivovaná čísla časopisu VĚDA A TECHNIKA MLÁDEŽI – VTM z roku 1969 pro www.detske-casopisy.cz digitalizovala zřejmě Jitka D. Veliký dík!

Z tiráže časopisu: Šéfredaktor: JIŘÍ TÁBORSKÝ, zástupce šéfredaktora: OLGA VÍTOVÁ • Redakční rada: MUDr. Miroslav Borecký, Jiří Holub, Miroslav Hovorka, ing. Jiří Jelen, prof. RNDr. Josef Koštíř, ing. Zdeněk Křečan, ing. Rudolf Ruffer, ing. Stanislav Stibor, ing. Jan Tůma, ing. Aleš Vacek, Gustav Wieczorek • Redakční kolektiv: ALENA ČECHOVÁ, RUDOLF ČECHURA, MILOŠ KOCOUREK, LUDĚK LEHKÝ, LEV SPÁČAL, OLDŘICH ŠMEJKAL • Výtvarní redaktoři: MIROSLAV KLOMÍNEK, MIROSLAV TVRDÍK • “ Časopis vycházel jako čtrnáctideník v rozsahu  36 stran + příloha (román na vystřihování), cena jednoho výtisku byla 2 Kčs.

VTM dokázala svým čtenářům poutavě zprostředkovávat novinky z nejrůznějších oborů lidské činnosti i z poza železné opony:

Dlouholeté a oblíbení rubrice patřila DNK – DÍLNA NA KOLENĚ:

Poslední stránka byla celobarevná a přinášela vystřihovací karty z jedné strany opatřeny barevnou fotografií zpravidla dopravního prostředku a z druhé strany encyklopedický text typu: „SIAI Marchetti „Riviera“. Čtyřsedadlové sportovní a turistické letadlo schopné vzletu a přistání na zemi i na vodě. Zatažitelný podvozek, sklopné vyrovnávací plováky na křídlech, kormidlo řízeni ve vodě a vztlakové klapky jsou ovládány hydraulicky. Pístový motor Continental IO-470-P o výkonu 250 koní a třílistá vrtule Hartzell s reversací jsou v horní zadní části trupu – člunu v tlačném uspořádáni….“

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu VTM z roku 1968, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu VTM – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla VTM zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *