Před 100 lety vyšel prvně časopis JUNÁK – dnes spuštěn speciální web!

Dnes slavíme sto let od počátku vycházení dnes nejstaršího časopisu pro mládež SKAUT-JUNÁK.

I když se o vydávání tohoto časopisu uvažovalo už v roce 1912, skutečné první číslo časopisu JUNÁK vyšlo právě 15. ledna 1915.  Od té doby časopis rozšířil název na SKAUT-JUNÁK a se stal nedílnou součástí skautingu v době jeho svobodného bytí. Se zákazem organizace přišel i zákaz časopisu, jak v roce 1940, 1948, 1970. Vždy ale bylo vydávání časopisu znovu obnoveno a ten vychází dodnes.

junak

Při příležitosti kulatého výročí jsou na tento rok připraveny různé aktivity, o kterých můžete být informováni na specielním webu, který je právě dnes spuštěn. Hlavní náplní webu je zveřejnění všech 57. ročníků časopisu v elektronické podobě s možností vyhledávání. Každý týden bude zpřístupněn jeden ročník. Díky spolupráci www.detske-casopisy.cz na tomto projektu, byl pro registrované uživatele webu už 11.5.2014 zpřístupněn 2.ročník časopisu JUNÁK z roku 1916.

Aktuality můžete sledovat i na facebooku. Jistě i zde bude v dostatečném předstihu oznámeno vydání knihy o časopisu JUNÁK, která by měla mapovat všech 57. vydaných ročníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *