Tak jsme se přece jen potkali

Před více než měsícem byl avizován termín historicky PRVNÍHO SETKÁNÍ SPOLUPRACOVNÍKŮ DOBROVOLNÉ DIGITALIZACE 3.-4.11.2018.

Říkal jsem si, že když se nás sejde 5, budu považovat z hlediska účasti toto setkání za úspěch. A – sešlo se  nás přesně pět! Ale účast nebyla tím, co o úspěchu tohoto setkání rozhodlo. To, že jsme se sešli z Česka a Slovenska i přesto, že nejvzdálenější účastníky od sebe dělí cca 550 km, že jsme spontánně přijeli dokonce o den dříve, dokázali naprosto nekonfliktně a věcně debatovat od pátku do neděle, rozšířili si obzor o prostředí profesionální digitalizace, …. tvoří nedělitelný celek, který je nezpochybnitelně úspěchem.

Jsem moc rád, že jsme do dokázali shodnout a nově definovat body, které musí správně digitalizovaný časopis splňovat – nově jich je namísto sedmi přesně 10. Stejně tak mne těší nápady typu jak umožnit dalším zájemcům se do budování naší společné digitální knihovny starých časopisů pro děti a mládež zapojit.

Naší slabinou je absence programátora, který by dokázal například napsat funkční skripty pro automatickou aktualizaci seznamu časopisů archivovaných na www.detske-casopisy.cz (cca 7500) + časopisů již digitalizovaných a uložených na serveru – čekajících na archivaci (cca 3000). Námětů jak časově nejnáročnější část práce s editací webu automatizovat byla řada (kontrola úplnosti archivovaných časopisů, automatické vkládání, …), zkusíme zadání formulovat jazykem kmene programátorů a pokusíme se hledat ty, kteří by našemu projektu chtěli pomoci i takovýmto způsobem.

Nakonec několik krátkých citací z mailové komunikace po návratu domů:

Som rád, že sa nám podarilo prelomiť anonymitu internetu, mohol sa osobne stretnúť s milými ľuďmi a dozvedieť sa veľa nových informácií.

Chci všem poděkovat za krásný víkend.

Já měl z našeho společného setkání velmi příjemný pocit. Moc rád jsem vás osobně poznal a kdykoliv budete mít cestu kolem, určitě se stavte, uděláte mi radost : -)

Díky všem za pěkně prožité dny a kamarádské seznámení. Zkrátka co více psát. Bylo to fajn. 

A nepiště takové dojáky, kdo se má soustředit na práci :)

2 Responses to Tak jsme se přece jen potkali

  1. Jiří Vašák napsal:

    Ahoj přátelé.
    Mrzí mně, že jsem se nemohl zůčastnit, hlavně že to přineslo něco přínosného.
    Takže snad někdy příště.
    Nemo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *