Hostimilovy KOMIKSY FILMOVÝCH MAYOVEK 2

Už po druhé vkládáme do KNIHOVNY komiks, který je zvláštní tím, že nikdy nebyl oficiálně vydán v tištěné formě. Komiks neobsahuje žádnou tiráž, jako autor scénáře je uveden Hostimil Schmiedl.

Protože komiks nevyšel nikdy tiskem, pro přehled a potřeby našeho webu jsme do názvu komiksu uvedli jako data „vydání“ roky, kdy měla filmová předloha komiksu svojí premiéru.

VINNETOU je koprodukční film z roku 1963 režiséra Haralda Reinla pojednávající o přátelství dvou fiktivních postav Old Shatterhanda a jeho pokrevního bratra Vinnetoua, vrchního náčelníka Apačů z kmene Mescalero, který byl natočen podle stejnojmenné literární předlohy Karla Maye.

Z kompletní série filmových mayovek šedesátých let, chybí v naší KNIHOVNĚ už jen komiksy filmů:

  • ŽUT (1964)
  • DIVOKÝM KURDISTÁNEM (1965)
  • V ŘÍŠI STŘÍBRNÉHO LVA (1965)

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem dnes archivovaných komiksů, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla komiksů – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *