ZLATÁ BRÁNA – 13.ročník – 1931-32

Dnes archivovaná čísla časopisu ZLATÁ BRÁNA z roku 1930-31 pro www.detske-casopisy.cz  před časem digitalizoval Petr S. Veliký dík!

V tiráži časopisu se píše: ZLATÁ BRÁNA (ročník 1931-1932) vychází každého I. v měsíci mimo červenec a srpen. Redaktor: Hanuš Sedláček-Promyk, řídící učitel, Uhříněves u Prahy. Administrace a expedice: Praha II., Hybernská 7. Na tuto adresu dlužno posílati předplatné a objednávky. Majitel a vydavatel: Svaz Dělnických tělocvičných jednot československých. Předplácí se poštou na 5 sešitů Kč 4.50, na 10 sešitů Kč 9.-. Tiskem Lidové knihtiskárny A. Němec a spol. v Praze. Novinová poštovní sazba povolena ředitelstvím pošt a telegrafů pod čís. 300.207-VI-1921. Časopis vycházel číslován průběžně.

Štefan Švec – ČESKY PSANÉ ČASOPISY PRO DĚTI (1850-1989), strana 621: „V samostatném Československu šlo o prvně nově vzniklý titul určený menším dětem. ZLATÁ BRÁNA se vyvinula z přílohy „Dětský koutek“ TĚLOCVIČNÉHO RUCHU DTJ. Byla určena pro děti dělníků, členů Dělnických tělovýchovných jednot. Její obsah však nebyl výhradně levicový a politickým otázkám se nevěnovala. Byla časopisem především beletristickým. V úvodníku prvního čísla redakce oslavuje vznik samostatného státu a vytyčuje si program: „Chceme se pokusit uhájit vám toho, čeho se nám samým nedostalo v plné míře: ochránit vaše dětství, umožnit vám dětství jaré a čisté, krásné a bohaté. Ve vás, ve svých dětech, chceme opravit sebe a ukládat své nejlepší.“  Celá citace je v článečku 26.1.2015.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ZLATÁ BRÁNA z roku 1931-32, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ZLATÁ BRÁNA  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla ZLATÉ BRÁNY zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *