ZÁPISNÍK – 27.ročník – 1983

Dnes archivované číslo časopisu ZÁPISNÍK z roku 1983 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Hozd. Veliký dík!

V tiráži časopisu se uvádí:Z´83 (Zápisník) – NOSITEL VYZNAMENÁNÍ ZA UPEVŇOVÁNÍ PŘÁTELSTVÍ VE ZBRANI. Vydává hlavní politická správa Čs. lidové armády ve vydavatelství Naše vojsko, n.p. …. Šéfredaktor Ing. Miroslav Linha. Zástupce šéfredaktora dr. Jiří Daníček. Grafická úprava Miloslav Havlíček a Pavel Frček. Vychází čtrnáctidenně, za rok vyjde 26 čísel. Rozšiřuje PNS. …. V jednotkách ozbrojených sil rozšiřuje vydavatelství Naše vojsko – administrace. Tiskne Naše vojsko. …. Nevyžádané rukopisy, fotografie, diapozitivy a kresby se nevracejí. Materiály tohoto čísla dány do tisku 10. 8. 1983. Vychází 2. 9. 1983″ Časopis vycházel v rozsahu 68 stran s barevně vyvedenými stranami 1-2 a 67-68, stál 3,5 Kčs.

Nakladatelství Naše vojsko vzniklo na základě rozhodnutí Ministerstva národní obrany v roce 1945 a jeho hlavním účelem byla produkce vojensko-odborné literatury a literatury určené pro prezentaci armády. K těmto účelům také sloužil časopis ZÁPISNIK. Cílovou skupinou ZÁPISNÍKU byli středoškoláci (budoucí vojíni povinné dvouleté základní vojenské služby) a starší – včetně vojáků. Proto obsah časopisu balancuje mezi poutavým „čtením“ přijatelným pro mládež, populární četbou i povinně ideologicky laděnými články. Vzhledem k vydavateli ZÁPISNÍKU i cílové skupině jeho čtenářů je pochopitelné, že většinová témata publikovaných článků se nějak dotýkala armády.

Mimo naučně-vzdělávacích článků, otiskoval ZÁPISNÍK rozhovory s populárními osobnostmi československého „showbusinessu“.

ZÁPISNÍK  se snažil profilovat jako pestrý magazín zajímavostí ze všech kontinentů i rozličných oborů lidské činnosti, informovat o úspěších vědy a techniky.

VĚDECKOFANTASTICKÉ POVÍDKY byly do ZÁPISNÍKU zařazovány pravidelně.

Nepostradatelnou pravidelnou rubrikou byl HUMOR:

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ZÁPISNÍK z roku 1983, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu ZÁPISNÍK – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke stažení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „STÁHNOUT„.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *