WESTERN SPECIAL a WESTERN ESO – 1992

Dnes archivované čísla časopisu (respektive zvláštní čísla sešitové edice RANČ) WESTERN SPECIAL i WESTERN ESO z roku 1992 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Petr S. Veliký dík!

O majiteli vydavatelství SERIE, které vydávalo Knižnici RANČ a v ní mimo jiné i WESTERN SPECIAL a WESTERN ESO, jsem na webu databazeknih.cz našel: Vladimír Malý (pseudonym Jess Morgan) *1937  +2002  – Vystudoval VPŠS s maturitou a ukončil bez státní zkoušky studium Filozofické fakulty UK. Pracoval převážně v technických funkcích, od r. 1964 jako archeolog v okresních muzeích, v letech 1979–83 jako kalič. Poté jako provozní technik v Náprstkově muzeu, od r. 1991 majitel vydavatelství Série, zaměřené zejména na sešitová vydání dobrodružné literatury a westernů, ale i SF.”

Nedohledal jsem spolehlivý zdroj, který by evidoval všechny číslované sešity Knižnice RANČ. Ale je velmi pravděpodobné, že jich bylo minimálně 22.

Pod svým jménem vydal Vladimír Malý ve svém vydavatelství tituly: JIŘÍNKOVA SMRT (1992), ZTRACENÁ RUKAVICE (1992), LESNÍ SOUD (1993), PAST NA MACUTU (1993). Pod pseudonymem Jess Morgan vydal STŘELEC Z HVĚZD (1992) a NÁVRAT STŘELCE Z HVĚZD (1993).

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu WESTERN SPECIAL i WESTERN ESO z roku 1992, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu WESTERN SPECIAL i WESTERN ESO – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla WESTERN SPECIAL i WESTERN ESO zde >>>

One Response to WESTERN SPECIAL a WESTERN ESO – 1992

  1. Totem napsal:

    Myslím, že pre náš web ide o nesprávne pomenovanie a kategorizáciu časopisu.
    Preto som ho ešte nezaradil do SOUBORNÉHO KATALOGU, ani do KNIHOVNY.
    Ide pravdepodobne o časopisy RANČ s doplnením roku 92, 93…
    Tým pádom by mal byť názov titulu – RANČ (1992) číslo 01, prípadne – RANČ (1992) SMEČKA PLANIN … atď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *