Všechna čísla časopisu MILUJTE SE! – 4.ročník – 2010

Dnes archivované čísla časopisu MILUJTE SE! z roku 2010 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizovala přímo redakce časopisu. Veliký dík!

V titáži časopisu lze číst:Časopis pro novou evangelizaci. 12/2010, IV. ročník, vydáno 2. února 2010. Vychází s církevním schválením Biskupství brněnského č. j.: Ep/1379/08 ze dne 25. 1. 2008. Koordinátor: P. Mgr. Marek Dunda, Th.D., Šéfredaktor: P. Mgr. Pavel Zahradníček, Th.D., překlady: Terezie Eisnerová OP, Jazyková a grafická úprava: Ondřej P. Vaněček. Adresa redakce: Časopis Milujte se!, 671 03 Vranov nad Dyjí 20,  e-mail: redakce@milujte.se, www.milujte.se  Vydavatel: Res Claritatis, Hlubočepská 85/64, 152 00 Praha 5, http://res.claritatis.cz, …
Katolický časopis Milujte se! je zaměřen na osvětu a vzdělávání široké veřejnosti jako prevence náboženské nesnášenlivosti a xenofobie. Časopis vychází pod záštitou sester Matky Terezy a je vydáván ve spolupráci s občanským sdružením Hnutí Pro život ČR. Objednávky: Časopis je neprodejný a distribuován zdarma. Lze jej v požadovaném počtu výtisků objednat na adrese redakce. Jeho vydávání je možné jedině díky zasílaným darům, neboť časopis nemá předplatné či státní a církevní dotace. Zaslané dary lze podle §15 odst. 1 zákona č. 586/1992 Sb. uplatnit pro snížení základu daně.“

Rozsah celobarevného, kvalitně tištěného časopisu je 64 stran. Vychází 4x ročně.

První české číslo tohoto časopisu vyšlo v červenci 2007. V roce 2013 vycházel v nákladu přes 50 000 výtisků (v roce 2011 to bylo přes 30 000 výtisků). Po Katolickém týdeníku je Milujte se! druhý nejmasověji vydávaný křesťanský časopis na českém trhu.

Wikipedie uvádí:

Název časopisu odkazuje na Ježíšův výrok „Milujte se navzájem, jako jsem já miloval Vás“ (Evangelium podle Jana, kap. 15, verš 12) byť může evokovat i frázi „Milujte se a množte se“ (lidová parafráze na „Ploďte a množte se a naplňte zemi“ z Genesis, kap. 1, verš 28). Časopis je barevný a podle jedné recenze z února 2009 je časopis při povrchním pohledu podobný tiskovinám Svědků Jehovových.

Část obsahu české verze tvoří přeložené články z polské verze, zbytek jsou původní české texty.

Časopis zveřejňuje mimo jiné příspěvky v žánru tzv. osobních svědectví týkající se terapií homosexuality, dopady antikoncepce, rozvodů, umělého oplození, posedlostí, okultu a dalších aktuálních témat. Svědectví a navazující články obsahují hodnocení z pohledu Římsko-katolické církve a vysvětlují racionální důvody pro její učení. Texty zdůrazňují důstojnost, vznešenost, krásu a smysl lidského života, jehož cíl je v nebi, ale zároveň nezastírají velkou náročnost života věřících katolíků.“

„Původně vznikl v roce 1975 v Polsku pod názvem Miłujcie się! Dnes vychází v 15 jazycích, v několika dalších existují jeho internetové verze. V angličtině vychází pod názvem Love One Another (tato verze je distribuovaná zejména v USA, Kanadě, ale i v Africe či Indii), v ruštině Liubitie Drug Druga (distribuci zajišťuje dr Józef Kubicki TChr z Biura Pomocy dla Wschodu Episkopatu Polski), slovensky Milujte sa!, maďarsky Szeressétek egymást, rumunsky Lubiţi-vă (vychází péčí Sester misionářek lásky), německy Liebt einander, česky Milujte se!, v ukrajinské verzi Любiть одне одного!

Podle Ignáce Pospíšila se časopis vyhýbá problematickým a kontroverzním tématům z katolické historie, což potvrdil i zástupce časopisu. Podle Pospíšila se časopis asi nestane oblíbeným čtivem katolíků, kteří mají problém s některými zásadami katolické morálky v sexuální oblasti, zastánců „svobodné volby“ nebo „tak zvaných křesťanů“, kteří mají problém s akceptací věrouky (víry v zázraky, zázračného početí, zmrtvýchvstání a božství Ježíše), ani protestantů či pravoslavných alergických na slova papež či papežský primát, avšak na druhé straně nepochybně jde o vhodné čtivo pro katolíky a i nekatolík, který se chce dovědět něco o katolicismu, si přijde na své.“

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu MILUJTE SE! z roku 2010, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu MILUJTE SE! – kliknutím na náhled strany:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *