VLAŠTOVIČKA – 2.ročník – 1938-39

Dnes archivované čísla časopisu VLAŠTOVIČKA z roku 1938-39 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizovala Nell1967. Veliký dík!

V zápatí titulní strany je uveden podtitul časopisu: VLAŠTOVIČKA – ČASOPIS ŠŤASTNÝCH DĚTÍ. V tiráži se píše: „Vlaštovička vychází měsíčně (kromě prázdnin) nákladem Vydavatelského odboru ÚSJU., Brno, Dvořákova 1. Redigují K. Kalláb a A. Zhoř. Odp. red. P. Hauser. Tiskem Typie, Brno. Užívání novinových známek povoleno ředitelstvím pošt a telegrafů v Brně, č. 80.441/IIIa-1937. Podací úřad Brno 2. Roční předplatné 8 Kč.“

Na pokračování vycházel ve VLAŠTOVIČCE příběh DOROTKA A MOŘŠTÍ LOUPEŽNÍCI, který napsal  Antonín Zhoř  (*1896 +1965), zde pod pseudonymem Ylajali, psal taky pod jménem Pavel Čermák. První část příběhu s názvem UČEDNÍK KOUZELNÍKA ČÁRYFUKA líčí příhody kluka Bonifáce, který se učí na kouzelníka u mistra kouzel Čaryfuka.
Druhá část je příběhem Dorotky, která se dostala do zajetí strašlivého mořského loupežníka Šabršulína.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu  VLAŠTOVIČKA v roce 1938-39, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu VLAŠTOVIČKA – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla VLAŠTOVIČKA  zde >>>

2 Responses to VLAŠTOVIČKA – 2.ročník – 1938-39

  1. Jaroslav Chmelík napsal:

    Zdravím. Číslo 10 /1938-39/ Vlaštovičky nelze stáhnout. Při stahování hláška: Stahování je zakázané.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *