TAJNÁ HISTORIE – další čísla moderního komiksu

Bylo mi doručeno velké množství nezpracovaných komiksů (v JPG) a tak zatím leží ve složce pojmenované „časem zkusit zpracovat“ –  s nízkou prioritou (tento web není zaměřen na archivaci komiksů, které nevycházely v českých časopisech pro děti a mládež). V mezičase mi dorazily (už v PDF) další čísla sešitů TAJNÁ HISTORIE od Nell1967. Veliký dík!

Nejsem znalec moderního komiksu a tak jsem se snažil o této sérii zjistit alespoň základní informace. Skončil jsem u toho, že TAJNÁ HISTORIE má údajně 34 sešitů (v českém překladu). V knize „1001 KOMIKSŮ KTERÉ MUSÍTE PŘEČÍST, NEŽ ZEMŘETE“ jsem o autorech ani samotném komiksu TAJNÁ HISTORIE nenašel ani zmínku, ale možná jsem těch 960 stran neprozkoumal dost podrobně.

Ale Nell1967 poslal spolu s digitalizovanými sešity i informaci, kterou kdesi vypátral:

„Vydavateľsto Archaia Studio Press, ktoré túto sériu v anglickom preklade vydáva, má v pláne vydať 7 dielov tejto série. Ale po minuloročných problémoch sa posunulo vydanie viacerých sérií. Nedávno oznámilo ASP partnerstvo s The Jim Henson Company, čo dúfajme stabilizuje firmu a snáď sa dočkáme dokončenia v podobe týchto 7 častí. Avšak o vydaní komplet série tak, ako vyšla v originály vo FR, trocha  pochybujem.“

Stáhni si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo komiksu TAJNÁ HISTORIE – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla TAJNÁ HISTORIE zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *