Speciál VTM – 1982 – LOGIKA V KOSTCE

Dnes archivovaný speciál časopisu VTM z roku 1982 s názvem LOGIKA V KOSTCE pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Jarda K. Veliký dík!

V tiráži časopisu se píše: „Vydal ÚV SSM v Mladé frontě, Panská 8, 112 22 Praha 1. Připravil kolektiv redaktorů a spolupracovníků VTM pod vedením Eduarda Škody. Obálku navrhl Miroslav Barták, grafická úprava Miroslav Tvrdík ve spolupráci s kolektivem: Miroslav Barták, Jitka Botnerová, Richard Bohnel ml., Jiří Bubeníček, Oldřich Hamera, Jindřich Herbrych, Miroslav Holubec, Zdeněk Jilemnický, Miroslav Komínek, Josef Kroupa, Hana Mullerová, Miroslav Pastyřík, Vladimír Renčín a Jiří Slíva. Svoboda, závod 5, Praha-Malešice. Mladá fronta 1982. Cena 13 Kčs.“

Jarda K. spolu s digitalizovaným časopisem poslal i základní informaci:

V roce 1974 vynalezl maďarský architekt Ernő Rubik jeden z nejrozšířenějších hlavolamů posledních desetiletí – Rubikovu kostku. Dnes, v době internetu, můžeme snadno najít bezpočet videonávodů na její rychlé složení. Vaši rodiče a prarodiče na tom byli podstatně hůř – hlavními pomocníky pro ně byly návody, uveřejňované v různých časopisech (Věda a technika mládeži, ABC aj.).

V roce 1982, když vrcholila „horečka“ kolem Rubikovy kostky, vydalo nakladatelství „Mladá fronta“ seriál brožur, věnovaných problematice různých logických hlavolamů. Celý první díl byl věnován nejpopulárnějšímu z nich – Rubikově kostce. Autoři v něm vysvětlovali nejen postup jejího skládání, ale popisoval i matematickou podstatu a algoritmy různých metod řešení. V závěru je několik návodů na vlastnoruční zhotovení jednoduchých logických hlavolamů. 

Chcete studovat matematiku, přírodovědné nebo technické obory? Chcete se stát kvalitním „ajťákem“ nebo programátorem? V tom případě byste mohli v brožuře Logika v kostce 1 najít spoustu poučení…

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu VTM z roku 1982, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu VTM  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla VTM zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *