Snažíme se reagovat na každý mail, ale …

Projekt dobrovolnické digitalizace starých časopisů pro děti a mládež běží od 8/2013, tedy více než 9 let. A pořád se daří získávat digitalizovaná čísla časopisů o jejichž existenci jsem neměl ani tušení. Je dost pravděpodobné, že mne ještě hodně takových překvapení čeká : -)

„Život není spravedlivý“ a tak je jasné, že ti, kteří své „vstupní“ časopisy digitalizovali před 9 lety, to měli násobně jednoduší než ti, kteří chtějí získat přístup k naší společné knihovně digitalizovaných čísel dnes, protože při více než 12 900 číslech, které jsou aktuálně už přístupné pro registrované přispěvatele na www.detske-casopisy.cz a dalších více než 10 000 číslech, které čekají na vložení do knihovny, je výrazně obtížnější najít číslo nějakého časopisu, které ještě nemáme.

Budu hodně upřímný – jsme ve fázi, kdy téměř každodenní přísun digitalizovaných časopisů je více než dostatečný, leckdy je ani nestíhám stahovat, ukládat na server (pro kontrolu duplicity, případnou opravu, …) a potvrzovat přijetí. A taky komunikace s více než 330 již registrovanými přispěvateli je natolik časově náročná, že často nejsem schopen odpovědět několik dnů i týdnu. Když se nikdo další registrovaným přispěvatelem nestane, asi mi to vadit nebude. Ano, i já mám zaměstnání, rodinu se šesti dětmi, pořád dostavuji svépomocí dům, jsem aktivní v místním skautském společenství, mám další zájmy mimo www.detske-casopisy.cz – a i když se snažím využívat těch 24 hodin denně opravdu naplno, nestíhám dostatečně připravovat pro tenhle web nové články a nahrávat již digitalizovaná čísla. Nerad bych, aby výše uvedené řádky vyzněly jako stěžování si! Já si nemám na co stěžovat, protože netrpím nedostatkem, nejsem nemocný, fyzicky ještě pořád zvládám i náročnější aktivity, … – objektivně vzato žiju nejšťastnější období svého života. A jsem si vědom, že jsem šťastný člověk. Jen považuju za vhodné vysvětlit souvislosti, které dávají odpověď na dotazy typu proč nedáme všechny digitalizované časopisy na web, proč jsem ještě neodpověděl, … Na většinu těch jiných jsou už odpovědi napsány, většinou zde ->, zde ->, zde -> , zde -> či  zde ->.

Jsem neskonale rád, že skvělým parťákem v editaci webu se mi stal Totem. I když nás od sebe dělí státní hranice a několik set kilometrů, považuji jej od 26.2.2017, kdy připravil na www.detske-casopisy.cz svůj první článek, za rovnocenného společníka. Bez jeho energie, kterou našemu společnému projektu dává, bych to s největší pravděpodobností vzdal. Patří mu obrovský dík, nejen za jeho více než 300 článků na tomhle webu!

Pokud by měl některý ze čtenářů tohoto webu chuť se k nám přidat, nemusí se trápit tím, kde sehnat číslo časopisu, které ještě nemáme digitalizované : -)

 

 

One Response to Snažíme se reagovat na každý mail, ale …

 1. Totem napsal:

  Ďakujem Pavlovi za slová uznania.
  Projekt detské časopisy je v takom rozsahu, že ak by jeden z nás vypadol, ťažko by ho bolo možné udržať nad hladinou. Len za tento mesiac som napočítal zhruba ďalších 300 súborov zaslaných k publikovaniu…
  Rád by som ešte vyzdvihol pomoc užívateľa mabo-a a jeho prácu v „zákulisí“, spočívajúcu v udržovaní vizuálneho SKDČ a damra, ktorý spolu s oskenovanými časopismi zasiela aj doprovodné článočky s obrázkami.
  Aj keď je to výrazná pomoc, stále je to však málo. Deficit pociťujeme hlavne v letných mesiacoch, kedy je času na vysedávanie za počítačom naozaj minimálne…
  Preto chcem opätovne vyzvať súčasných, aj potenciálnych užívateľov o pomoc v editácii.
  Viac na https://www.detske-casopisy.cz/hleda-se/

  totem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *