Snad už konečně „třetí“ setkání dobrovolných přispěvatelů www.detske-casopisy.cz od 12. do 14. listopadu 2021

V roce 2019 i 2018 se uskutečnilo podzimní setkání přispěvatelů www.detske-casopisy.cz . Konalo se v Dětském bezbariérovém centru BřezinyKateřinicích u Vsetína. I když je podzim ještě daleko, poznač si do svého kalendáře termín 12. do 14. listopadu 2021 (pátek podvečer – nedělní poledne). Všichni, kteří budou mít zájem se opět potkat tváří v tvář, jsou srdečně zváni na stejné místo (je to stejně daleko ze západních Čech jako z východního Slovenska) – ubytování na posteli ve srubu (podlahové vytápění, wi-fi, sprcha, …), ve vlastním spacáku + nevegetariánské domácí jídlo 3x denně je zdarma. Individuální pitný režim si zajišťuje každý sám.

Kdo bude chtít dopravit od vlakové stanice z Valašského Meziříčí do srubu v Kateřinicích, může jako obvykle využít 3-4 volných míst v mém autě – končím v pátek v práci cca 17:00, vyzvednu dle domluvy.

Na toto setkání zveme všechny registrované přispěvatele www.detske-casopisy.cz – aktivní i aktuálně neaktivní. Pokud s sebou chcete někoho vzít (např. příbuzného, kamaráda, …), není problém – srub je dostatečně velký. Na všechny, kteří se rozhodnou na setkání dorazit, se moc těšíme a slibujeme si od toho další impuls pro naše společné dílo.

Předpokládaná náplň 3. setkání – náměty ke společné diskusi:

 1. Kam jsme se od minulého setkání posunuli, co se daří a co ještě ne.
 2. Pro nově zúčastněné stručná informace o tom jak organizačně a technicky funguje  práce na www.detske-casopisy.cz  + burza dalších nápadů za podmínky jejich realizovatelnosti.
 3. Nápady jak náš web vylepšit. Akutně budeme muset změnit šablonu (vzhled webu) – zkusíme společně vybrat tu nejvhodnější.
 4. Výměna zkušeností
 5. Praktický workshop dle zájmu (jak správně nastavit skenovací sw, jak efektně editovat články a vkládat odkazy na časopisy, ….)
 6. Diskuse o nastavených parametrech pro tvorbu časopisů.
 7. Debata o samotné tvorbě článečků (četnost, pestrost titulů, správné označování citací, ….) – etický kodex přispěvatelů, právo v případě digitalizovaných časopisů z jiného webu, …

3 Responses to Snad už konečně „třetí“ setkání dobrovolných přispěvatelů www.detske-casopisy.cz od 12. do 14. listopadu 2021

 1. Petr Stanislav napsal:

  Zdravím…spaní v TEE-PE stanu nebo venku či vevnitř.
  děkuji

  petrS.

 2. Dazul napsal:

  Spát se bude ve srubu, na postelích, ve vlastních spacácích. Kdo spacák zapomene, bude se muset spokojit s erárním (jsou tam tuším 4 ks). Srub má podlahové vytápění i krb, takže zima nikomu nebude : -)

 3. bertino napsal:

  Pokud nezasáhnou dva zásadní elementy (požár a mobilisace), tak hodlám dorazit. Uctivě bych požádal o využití možnosti dopravy z ValMezu a zapůjčení jednoho eráru. Snad to budu moci kompenzovat nadhodnotou a ukázkou další vlastní tvorby. Zdravím a doufám, že nám do toho nic a nikdo nevleze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *