SLUNÍČKO – časopis pro nejmenší – 17.ročník (1983-84)

Chybí čísla  05 a 08.

Redakce Sluníčka píše:

 „V prvním čísle nového, již sedmnáctého ročníku Sluníčka bychom vám chtěli alespoň trošku napovědět, co jsme pro tento rok připravili. Zvláště chceme upozornit na ty stránky a rubriky, které v průběhu ročníku vytvoří vlastní celky, ať již literární, nebo výtvarné. Na obálce budou po celý rok foto- asambláže Radka Pilaře, s nimiž chceme podpořit fantazii dětí a ukázat, že výtvarný projev není zdaleka jen v kresbě nebo malování. Vstupní dvoustrana časopisu dostala rovněž novou tvář. Chtěli bychom si na ní s dětmi vyprávět o jejich starostech a radostech všedních i svátečních dnů.“

Na straně 8—9 si bude hrát maminka s Vojtíškem hry založené na okamžitém nápadu a fantazii. Malý seriál by měl dokázat, že k dobré zábavě stačí troška důvtipu a že se nudy nemusíme bát.

Na středové dvoustraně se děti budou pravidelně scházet se svými kamarády z televizních večerníčků.

Soutěž k dopravní výchově „DOBRÝ CHODEC“ je v dnešním čísle vyhlášena již po desáté a očekáváme, že v tomto ročníku překročí počet nositelů odznaku Dobrý chodec sto tisíc. Tento běh soutěže je letos zaměřen na nejnižší věkovou kategorii našich čtenářů, S pejskem a kočičkou a veselými říkánkami jistě dobře zvládnou všechny dopravní situace malých chodců.

Čtyři strany, které jsme v minulých ročnících věnovali lidské činnosti, věnujeme v tomto ročníku převážně přírodě. Podobně jako v tomto čísle jsme seznámili děti s lesem a jeho obyvateli, zavedeme je v průběhu roku do dalších ekologických celků, do hor, k rybníku a podobně. V říjnu vyjde na těchto stránkách první vyprávění o stromu na podzim. Tentýž strom s jeho obyvateli a sousedy navštívíme i v zimě, na jaře a v létě.

Strany 24 a 25 budou patřit slovům. Na straně 24 je budeme učit v malém logopedickém kurzu pěkně vyslovovat a na straně 25 si budeme se slovy a pojmy hrát a rozvíjet tak v dětech myšlení a postřeh.

Literární celek v tomto ročníku vytvoří i pohádky z celého světa vyprávěné Eduardem Petiškou.Určitě jste si přečetli i o Zpívání jen tak. Kromě těchto stránek, které v průběhu roku vytvoří promyšlený celek, sejdeme se opět v každém čísle s malovanou pohádkou, dětskou rubrikou „Kreslíme“, básničkami, povídkami, vtipy, hádankami, s návody na rukodělné práce a vším ostatním, co už tradičně ke Sluníčku patří.

A na  poslední stránce ještě stále pokračuje kreslený seriál od Adolfa Borna a Svatopluka Hrnčíře COUR A COUREK.

O dalších ročnících časopisu Sluníčko se více dozvíte  na stránkách našeho webu https://www.detske-casopisy.cz/slunicko/

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SLUNÍČKO z roku 1983-84, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO – kliknutím na náhled strany:

(Zdroj: damro)

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *