SLUNÍČKO – časopis pro nejmenší – 16.ročník (1982-83)

Do kompletního 16. ročníku (1982-83) doplnil etien!

O tomto časopise se můžete dočíst na stránkách našeho webu https://www.detske-casopisy.cz/slunicko/. Podrobnější hodnocení  ve srovnání časopisu před rokem 1990 a následnými je podrobněji ve článku od spisovatele Ivo Fencla. Přečíst si ho můžete u 15. ročníku nebo na : https://www.citarny.cz/knihy-lide/o-knihach-a-lidech/ilustratori-a-detske-knihy/porovnejme-casopis-slunicko-vcera-a-dnes-zadne-hezke-cteni-to-neni

Co se dočtete v 16. ročníku Sluníčka.

Ještě stále pokračuje kreslený seriál Cour a Courek. Kreslí Adolf Born a píše Svatopluk Hrnčíř. Má již 163 pokračování.

Básničky stále zaujímají velkou část časopisu. Jejich autory jsou Jiří Žáček (1945),  Jan Vodňanský (1941 – 1921), Josef Brukner (1932 -2015),  Jiří Havel (1924 -2016), Jiří Faltus (1939), Eva  Bešťáková (1932  – 2021), Milena Lukešová (1922 – 2008) a další. A nechybí pohádky a povídky.

Prostřední stránky jsou určeny k hádankám, domalovánkám, hledačkám a také k vystřihování. Jedna stránky se věnuje postavám z Večerníčka. Malí čtenáři mají za úkol barevně domalovat černobílé obrázky.

Pokračuje další ročník soutěže „Dobrý chodec“. Některé úkoly mohli čtenáři použít zároveň jako stolní hru.

Pohádky – O slepičce a kohoutkovi pokračovaly i v tomto ročníku. Děj pohádky byl nakreslený s krátkým textem.SLUNICKO_16.rocnik_(1982-83)_obr.06_slepicka

A také byli čtenáři seznamováni s různými řemesly.  Prostřednictvím jednotlivých povolání se seznamují s pracovním prostředím, nářadím a materiálem, který je potřebný k  výrobkům u kováře, švadleny, ševce, řezbáře, hrnčíře a dalších řemeslníků.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SLUNÍČKO z roku 1982-83, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO – kliknutím na náhled strany:

(Zdroj: damro + etien)

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *