SLUNÍČKO – časopis pro nejmenší – 12.ročník (1978-79)

Číslo 06 dodal Jan Š. a číslo 11 Etien, včetně úpravy. Díky!

Redakce tohoto ročníku pokračuje ve stejném složení jako v minulém ročníku. Sluníčko si získává u malých dětí velkou přízeň, ale také u rodičů a školských pracovníků. Nejmenším dětem přibližuje svět jejich dětským pohledem. O Sluníčku se více dozvíte  na stránkách našeho webu https://www.detske-casopisy.cz/slunicko/

Na titulní stránce je postupně tištěna galerie animovaných filmů Hermíny Týrlové. Hermína Týrlová (11. prosince 1900 Březové Hory3. května 1993 Zlín) byla česká scenáristka, režisérka a animátorka. Jedná se o spoluzakladatelku českého animovaného filmu, jež se věnovala převážně loutkové animaci a jejíž umělecká kariéra je spojena s Filmovým studiem ve Zlíně. Svoji početnou a mezinárodně oceňovanou tvorbu zasvětila především nejmladším dětským divákům.

Květa Pacovská,(narozena 28. 7. 1928 v Praze. Grafička, ilustrátorka, sochařka, typografka, malířka a pedagožka), pro tento ročník kreslí Malované písničky. Jsou to známé lidové písničky s notami a obrázky, které písničku doprovázejí.

V celoroční soutěži Dobrý chodec stále více čtenářů soutěží o ceny. Soutěžící si musí pořídit Soutěžní legitimaci, do které vlepují správné kupony. Ty pak odešlou správně vyplněné ke konci školního roku do redakce.

Ve Sluníčku je stále hodně pohádek, povídek, básniček, říkánek i písniček, pro soutěživé různé hádanky, skrývačky, domalovánky, ale také poučné povídání v rubrice Škola hrou.

A na  poslední stránce stále pokračuje kreslený seriál od Adolfa Borna a Svatopluka Hrnčíře COUR A COUREK.

Jako dodatek přidávám přehled vydání časopisu Sluníčko od 1. ročníku (1967) do 32. ročníku (1999).

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SLUNÍČKO z roku 1978-79, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO – kliknutím na náhled strany:

(Zdroj: damro, Jan Š., Etien)

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *