SLUNÍČKO – časopis pro nejmenší – 06.ročník (1972-73)

Číslo 3 a 11 zaslal etien. Díky! Do kompletního ročníku chybí ještě čísla 9 a 10. Nenajdou se u některého z přátel dětských časopisů?

Již uveřejněná čísla i s textem si můžete prohlédnout na stránkách našeho webu https://www.detske-casopisy.cz/slunicko/.

Sluníčko je určené dětským čtenářům  od čtyř do osmi let. Hlavní ideou časopisu je děti pobavit, připravit jim radostné chvíle  nad krásnými obrázky  našich předních výtvarníků a zároveň je něčemu naučit. Časopis využívá přirozené dětské zvídavosti a touhy poznávat  a zkoušet nové věci, tvořit svá vlastní díla. Také je učí srozumitelnou formou seznamovat s naší vlastí, její minulostí i současným životem v ní. Přináší jim množství omalovánek, vystřihovánek, hlavolamů, encyklopedií, her, soutěží a spoustu dalších zábavných i poučných úkolů. Snaží se dětem přinášet stále něco nového a reagovat na současné potřeby malých čtenářů.

Oblíbenost si získalo   Papírkové divadlo Radka Pilaře (1931-1993). V těchto číslech si  můžete vystřihnout další loutky. O princeznu a strážníka, Manku a Cipíska. Také si můžete zahrát hru: Kukavá s Rumcajsem. Jak si upravit divadlo si přečtete na (SLUNÍČKO – časopis pro nejmenší – 06. ročník (1972-73)

Každé číslo obsahuje oblíbené kreslené čtení

Sluníčko obsahuje také kreslené seriály – komiksy. Celkem byly  v tomto ročníku čtyři. Čárka a  Háček, který kreslil  Jaroslav Malák (1928 – 2012), Cour a Courek od Adolfa Borna (1930 – 2016), malé strašidýlko Kuk od Karla Franty  (1928 – 2017) a Medvídek od Bronislava Liberdy (1937- 2020 ).

A hlavní náplní byly pohádky, povídky, básničky, říkadla a články o životě v naší republice.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SLUNÍČKO z roku 1972-73, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO – kliknutím na náhled strany:

(Zdroj: etien)

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *