SLUNÍČKO 38. ročník (2005) od neznámeho autora

Deset čísel 38.ročníku . Chybí čísla 01 a 12.

Pouze čísla 05 a 11 jsou kompletní. U ostatních uvedených čísel chybí stránky, uvedeno u konkrétních čísel. Nevím, kdo je autorem původních skenů.

Proto se obracím jednak na sběratele ale také na všechny obětavé zájemce o tyto tiskoviny, aby také prohledaly jak své sbírky, tak taky různé poklady z hůry či v archivech po předcích a naskenovali je na náš, ale i váš web.. Za to předem díky.

O tomto časopisu již bylo mnoho napsáno v předchozích zveřejněných ročnících. Velmi obšírně je o něm napsáno v textu u 50. ročníku (2017).

Z obsahu Sluníčka vyjímám pár ukázek. Sluníčko stále uvádí Malované čtení.

A vystřihovánky, výrobky z papíru a další rukodělné práce, které uvádí Pupík Šikula.

Zajímavou rubrikou je, Hledáme písmenko. V každém čísle hledají čtenáři na obrázcích název uvedené kresby, která začíná uvedeným písmenem.

Nechybí ovšem komiksy. Medvídek Lup a jeho kamarádi (Jan a Klára Smolíkovi), a  pejsek Barbánek (Věra Faltová a Jiří Havel). A také pár kratších komiksů.

Malé čtenáře Sluníčko připravuje na vstup do školních lavic. Je to  Školička psaní, Počtář Pupík a Učíme se s Lízinkou. A také Začínáme s angličtinou, obrázkové pojetí pro předškoláky a malé školáky.

Nechybí různé hádanky, skrývačky, bludiště, hledání chyb na dvou obrázcích, doplňovačky, početní hádanky a také omalovánky a dokreslovky…

A čeho nejvíce obsahuje dnešní Sluníčko?  Reklamy. Ty zaujímají až 30% obsahu časopisu. Jsou to reklamy na dětské knihy a časopisy, vydaná DVD, filmy a také různé hračky a pomůcky zaměřené  zejména na rodiče. A v některých číslech je přiložena reklamní osmistránka  Sluníčko zásilkový obchod – Dárky pro vaše děti.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SLUNÍČKO z roku 2005, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO – kliknutím na náhled strany:

(Zdroj: XXX)

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu SLUNÍČKO zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *