SEVERKA – 2.ročník – 1990

Dnes archivovaná čísla časopisu SEVERKA z roku 1990 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval NELL1967, který zdrojové soubory stáhl zřejmě z www.severka.online Veliký dík za časopisy i níže uvedený text k vydávání SEVERKY!

SEVERKA v roce 1990 vycházela s graficky jednotnou titulní stranou, v rozsahu cca 36 stran, čtvrtletně.

“Trampova příležitostná Severka byla poprvé vydána v roce 1989, v době, kdy naše společnost stále nevedlo k listopadovým událostem. V 70. a 80. letech na trampingu nebyla růže a tisk, to je pravda, nemohl oficiálně vyjít. A tak Severka začínala jako samizdat. Později bylo založeno trampské sdružení Severka, pod jehož nadpisem bylo ztvárnění postaveno na oficiálním základě.
V roce 2003 bylo vydáno 50. číslo časopisu. U příležitosti 15 let si činnost spolku připomněla Starce následujícími slovy: “Ano, Severka vychází již 15 let. Apropos, nevím, jestli někdy ve více než 80-leté historii trampingu, byl nějaký tramp – nebo alespoň příbuzný – časopis publikován tak dlouho bez přestávky. No, když už o tom mluvíme, víte vůbec, že : * zatím bylo vytištěno 52 čísel (první rok měl pouze 2 čísla a v době redakční krize – 1996-1999 – byly publikovány pouze dvě, v uvedeném případě tři čísla ročně) * čísla 3/97 a 4/97 nebyla vytištěna a výrobky pro ně určené dosáhly 1/98 (jsou určeny ke konzultaci v elektronické podobě na internetu) a na přelomu let 1999 a 2000 byly zveřejněny dvě číslice (čtyři a jedna dohromady) * redakční rada se přestěhovala z Martina přes Košice do Hronseku”

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SEVERKA z roku 1990, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SEVERKA  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla SEVERKY zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *