SEVERKA – 18.ročník – 2006

Dnes archivovaná čísla časopisu SEVERKA z roku 2006 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval NELL1967. Veliký dík!

V tiráži časopisu je uvedeno: „Vydáva Trampské združženie SEVERKA pre vlastnú potrebu. Jilemnického 23/15, 036 01 Martin, č.účtu: ČSOB 4001820527/7500. Kontaktná adresa redakcie: SEVERKA – vydavateľstvo tlače, Adalbert D´Ady Mezei, Hronsecká cesta 36, 976 31 Hronsek. ŠŠéfredaktor a grafická úprava: Adalbert Mezei (D’´Ady), Redakčný kruh: kažždý, kto priložží ruku k dielu. Elektronická poššta a web: severka@nfo.sk, http://severka.nfo.sk. Objednávky prijíma: redakcia SEVERKY“.  Časopis vycházel v rozsahu 28 stran.

„Příležitostně vycházející trampská Severka byla poprvé vydána v roce 1989, v době před listopadovými událostmi. V 70. a 80. letech na trampský tisk nebyla redakce ani papír, a nemohl oficiálně vycházet. A tak SEVERKA začínala jako samizdat. Později bylo založeno trampské sdružení Severka, pod jehož jménem vycházel časopis oficiálně.
V roce 2003 bylo vydáno 50. číslo časopisu. U příležitosti 15 let si činnost spolku si existenci SEVERKY časopis připomněl slovy  kamaráda Starce: „Ano, SEVERKA vychází již 15 let. Apropos, nevím, jestli někdy ve více než 80-leté historii trampingu, byl nějaký tramp – nebo alespoň příbuzný – časopis publikován tak dlouho bez přestávky. No, když už o tom mluvíme, víte vůbec, že : * zatím bylo vytištěno 52 čísel (první rok měl pouze 2 čísla a v době redakční krize – 1996-1999 – byly publikovány pouze dvě, v uvedeném případě tři čísla ročně) * čísla 3/97 a 4/97 nebyla vytištěna a výrobky pro ně určené dosáhly 1/98 (jsou určeny ke konzultaci v elektronické podobě na internetu) a na přelomu let 1999 a 2000 byly zveřejněny dvě číslice (čtyři a jedna dohromady) * redakční rada se přestěhovala z Martina přes Košice do Hronseku“

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu SEVERKA z roku 2006, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu SEVERKA  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla SEVERKY zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *