Samizdatový zpravodaj čs. skautů a skautek ČIN – 1.ročník – 1989 – doplnění ročníku

Na našem webu http://www.detske-casopisy.cz/jeste-samizdatove-cin-1-rocnik-1989/ je zveřejněno 1. číslo 1.ročníku samizdatového zpravodaje ČIN.

Na stránkách se samizdatovými časopisy www.scriptum.cz jsem našel zbývající čísla 1.ročníku ČINU. Všechno, co je na tomto webu, je zpřístupněno zcela volně. Tak doplňuji tento ročník dalšími čísly tohoto ročníku a to čísla 2,3,4. ČIN vydávala skupina skautů a skautek od jara 1989.
Jedinou možností, v těch letech, bylo rozmnožování xeroxem a konspirativně distribuováno skauty (tzv. skautskou kurýrní službou), nebo rozesíláno nepravidelně z různých míst republiky. Proto také kvalita odpovídá těmto možnostem tisku.

A co můžeme přečíst v těchto číslech.

Najdeme zde rozhovor s Václavem Havlem, informace ze skautského hnutí v listopadu 1989, obnově skautingu v Maďarsku a také zprávy ze skautských táborů, které se konaly i v době před listopadem.

Na stránkách jste také nalezly vzpomínky na spisovatele zabývající se pobytem v přírodě (E.T.Seton, E.A.Elstner) a také na významné osobnosti skautingu (A.B.Svojsík, lady Baden-Powell) a také značná část stránek byla věnována Jaroslavu Foglarovi.

Skautským svátkem bylo Jamboree. Vydavatelé seznamovali čtenáře se vznikem světového jamboree, s jeho propagátory a místy konání. Věnovali se také československému exilovému skautingu.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ČIN z roku 1989, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu ČIN – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu ČIN zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *