ROZRUCH – 3.ročník – 1940

Dnes archivované čísla 3.ročníku časopisu ROZRUCH z roku 1940 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizovali Nemo, Václav N. a František I. Všem patří veliký dík!

Databazeknih.cz uvádí: „Časopis ROZRUCH vydávalo nakladatelství Melantrich od října 1937 do září 1944, kdy byla edice z úředního rozhodnutí zastavena v rámci mobilizace protektorátního hospodářství. V prvním a druhém roce byly sešity číslovány jen průběžně. Až poté redakce přistoupila k ročníkovému členění, každý svazek začal být označován číslem ročníku a v rámci něj pořadovým číslem ročníku. Průběžné číslování pokračovalo menším typem v závorce. Celkem vyšlo 283 svazků.“

V tiráži 132. čísla se píše: ROZRUCH. ROMÁNY VZRUŠENÉ CHVÍLE. vycházejí týdně. Obdržíte je u všech knihkupců, v prodejnách novin, trafikách a nádražních prodejnách. Cena sešitu nejméně o 48 stranách Kč 1.50. Cena listu rozumí se franko tiskárna. Řídí a za redakci odpovídá Eduard Fiker. Tiskem Melantricha, akciové společnosti Praha II, Václavské nám. 42. – Redakce a administrace Praha II, Václavské nám. 42. Telefon 214-51. Majitel a vydavatel Melantrich. a. s. Praha II., Václavské nám. 42. – Přispěvatelé ručí za reprodukční právo a autorisaci příspěvků. Použité rukopisy a obrázky se nevracejí. Novinová sazba povolena ředitelstvím pošt a telegrafů v Praze č. 300.281/VII a – 37. Dohlédací poštovní úřad Praha 25.”

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ROZRUCH z roku 1940, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) ve svém tabletu, pc nebo notebooku archivované čísla časopisu ROZRUCH  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu ROZRUCH  zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *