ROBINSON – 1.ročník – 1991

Dnes archivované číslo časopisu ROBINSON z roku 1991 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Petrst. Veliký dík, zvláště proto, že se jedná o jediné číslo, které bylo vydáno!

Hned na začátku je vhodné uvést, že dnes archivované číslo ROBINSON nemá nic společné s prvorepublikovým časopisem stejného jména, o kterém psal Totem například v článečku z 24.4.2019.

V tiráži je uvedeno: ROBINSON, kreslené seriály pro kluky a děvčata. Autoři © M. Čermák, J. Hromádko, M. Kocián, B. Kolář, M. Kolářová, M. Víšek. Vydává agentura EWA, tiskne Naše vojsko. Neperiodická tiskovina. 80-900175-1-7″  Cena výtisku o 32 stranách formátu 205 x 295 byla 12,80 Kčs.

ROBINSON byl dalším pokusem o živení nabídky seriálových časopisů po sametové revoluci. ROBINSON měl podobný podtitul jako konkurenční KOMETA: „Obrázkové seriály pro kluky a děvčata“. Na rozdíl od KOMETY vyšel ROBINSON jen jedenkrát. Na svých dvaatřiceti barevných stranách čtenářům přinesl čtyři komiksy na pokračování.

Číslo otevíral nový původní komiks ROBINSONI od J. B. Kamila (pseudonym pod kterým psali Jiří Hromádko a Bohumil Kolář scénáře ke komiksům) a kreslíře Michala Kociána:

Komiks VINNETOU, RUDÝ GENTLEMAN tvořila dvojice K. Jirka a Milan Víšek na motivy klasiky Karla Maye:

Další seriál kreslil Marko Čermák. Jmenuje se DRUŽINA ČÁPŮ a na motivy Emila Vachka jej psali Nemo (Jiří Hromádko) a Ouš (Bohumil Kolář), kteří později publikovali pod pseudonymem J.B.Kamil. DRUŽINA ČÁPŮ vycházela v JUNÁKU od září 1969 do srpna 1970. Už o rok později, po zákazu časopis JUNÁK, se tato trojice tvůrců sešla v časopise PIONÝRSKÁ STEZKA při spolupráci na MODRÉ PĚTCE – která ne náhodou připomíná právě DRUŽINU ČÁPŮ.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu ROBINSON z roku 1991, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivované číslo časopisu ROBINSON – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla ROBINSON zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *