REVUE SVETOVEJ LITERATÚRY – 4.ročník (1968) – komiks BARBARELA

Dnes archivované strany komiksu BARBARELLA z časopisu REVUE SVETOVEJ LITERATÚRY vycházejícího v roce 1968 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Pepan. Veliký dík!

Dvojměsíčník REVUE SVETOVEJ LITERATÚRY vycházel v rozsahu 190 stran, stál 10,- Kčs. Vydával jej Slovenský spisovateľ.

Kompletní černobílý kultovní komiks Jeana-Clauda Foresta (*1930 +1998) BARBARELLA byl otiskován ve slovenštině na 8-16 zadních stranách časopisu REVUE SVETOVEJ LITERATÚRY v číslech 1 – 6 roku 1968.

“Klasický černobílý komiks Jeana-Clauda Foresta ze šedesátých let se stal legendou, kromě jiného i díky slavnému filmovému zpracování Rogera Vadima s Jane Fondovou v titulní roli. Barbarella, jejíž komiksovou podobu autor vytvořil podle Brigitte Bardotové, cestuje z planety na planetu a zažívá fantastická dobrodružství. Je to samostatná, smyslná hrdinka a v jejích příbězích se silně doráží dobová sexuální revoluce i myšlenky hippies. Hrdinka na cestách kosmem potkává různé nezvyklé mimozemšťany, netvory, roboty a anděly … ”

Francouzský kreslíř a scenárista Jean-Claude Forest inspiroval nejen své kolegy francouzské, ale i ty české – vzpomeň například na slavnou českou komedii, KDO CHCE ZABÍT JESSII, která byla natočena o 2 roky dříve u nás než komiks ve slovenském překladu vyšel.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání komiksu BARBARELLA v časopise REVUE SVETOVEJ LITERATÚRY v roce 1968, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivované strany komiksu BARBARELLA z časopisu REVUE SVETOVEJ LITERATÚRY  – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla REVUE SVETOVEJ LITERATÚRY zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *