PUNŤOVY PŘÍHODY rok (1941) – 1. část – čísla 089-142

O Punťovi již bylo více napsáno v příspěvcích k časopisu Punťa (https://www.detske-casopisy.cz/punta/) a také v Punťových příhodách (https://www.detske-casopisy.cz/puntovy-prihody/).

V roce 1941 vyšly Punťovi příhody v číslech 89-249. Ročník jsem rozdělil na tři části. Dnes tedy je 1. část čísla 89-142. I v tomto ročníku vycházel časopis na 8 stránkách. Krátké veršované příběhy pejsků Kiki a Punti, jejich štěňátek a kamarádů byl na pěti stránkách v devíti obrázcích.

Na dvou stránkách 6 a 7 byly krátké pohádky, povídky a příběhy.

Poslední stránka patřila Punťovým hádankám a žertíkům. Od čísla 114 byly na zadní straně říkadla a krátké básničky, vždy v každém druhém, sudém, čísle. Toto se střídalo až do konce vydávání Punťových příhod, čísla 336. Text doprovázel obrázek od Emila Poledníka (ilustrátor a spisovatel). Bližší údaje neznám.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu PUNŤOVY PŘÍHODY z roku 1941, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu PUNŤOVY PŘÍHODY – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu PUNŤOVY PŘÍHODY zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *