PIONÝRSKÁ STEZKA – 10.ročník – 1979-80 kompletní!

Dnes archivovaná čísla časopisu PIONYRSKA STEZKA z let 1979-80 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Petr S. Veliký dík za doplnění chybějících čísel! Po dnešku máme v KNIHOVNĚ 10. ročník kompletní.

Časopis PIONYRSKA STEZKA – měsíčník pro sport, turistiku,brannost a dobrodružství vydávala ÚR PO SSM (ústřední rada pionýrské organizace socialistického svazu mládeže) v Mladé frontě. Šéfredaktorem 10.ročníku (v tiráži s tiskovou chybou „Ročník IX.“) byl Jiří Prchal. Za grafickou úpravu časopisu zodpovídala Stanislava JeIínková. PIONÝRSKA STEZKA vycházela 12x do roka.

Časopis začal vycházet v roce 1971 jako PIONÝRSKÁ STEZKA (a jeho cílovou skupinou byli čtenáři nedávno „zakázaného“ časopisu JUNÁK) a v roce 1990 změnil časopis jméno na STEZKA. Zanikl v roce 1992.

Už ze samotného názvu časopisu i jeho vydavatele je jasné, že PIONÝRSKA STEZKA musela do každého čísla vložit povinnou dávku ideologického balastu. Zpravidla na čtenáře razil už z druhé strany v rubrice (*KRONIKA.

Čtenářsky atraktivní byly i rozhovory v rubrikách (*TELEFONICKÉ SETKÁNÍ S HVĚZDAMI – ve 12.čísle 10.ročníku PIONÝRSKÉ STEZKY to byl populárníá herec František Němec.

K oblíbeným rubrikám patřila i HRA NA KYTARU, PLNÁ POLNÍ či Kájou Saudkem ilustrovaný OLYMPIJSKÝ KRUH a MALÝ KURS SEBEOBRANY.

V PIONÝRSKÉ STEZCE nechyběly ani kreslené testíky typu TŘIKRÁT CHYBA.

Na stranách 21 a 22 (k vystřižení) vycházela ze zahraničí převzatá komiksová HISTORIE MISTROVSTVÍ SVĚTA V KOPANÉ (celkem 34 stran):

Na straně 80 v úvodu kapitoly PIONÝRSKÁ STEZKA (1971-1985) píší:  „….. od prvního ročníku tisknout barevný kreslený seriál na zadní straně obálky. Chlapecký seriál Modrá pětka tematicky souvisí s náplní časopisu, který v průběhu let proklamoval své zaměření nejen na turistiku a sport, ale i na dobrodružství a brannost.“ O MODRÉ PĚTCE toho bylo na www-detske-casopisy.cz napsáno už mnoho a tak odkazuji čtenáře například na článeček z 2.2.2016.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydávání časopisu PIONÝRSKÁ STEZKA v letech 1979-80, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Stáhni si (jako registrovaný přispěvatel tohoto webu) do svého tabletu, pc nebo notebooku všechny archivované strany časopisu PIONÝRSKÁ STEZKA – kliknutím na náhled strany:

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla PIONÝRSKÉ STEZKY zde >>>

One Response to PIONÝRSKÁ STEZKA – 10.ročník – 1979-80 kompletní!

  1. damro napsal:

    Bohužel všechna čísla nejsou kompletní , mimo číslo 1. V jednotlivých číslech chybí kartičky a vnitřní dvoustránky. Moje původní skeny jsou z časopisu, který byl prošit na hřbetě a svázán, proto jsou znát otvory po provázku.
    čísla 2 – 8 : chybí stránky 23-28 (kartičky a vnitřní dvoustránka ) a 3 kartičky na polovině listu 43-44.
    číslo 9-12 : chybí kartotéky (27 a 28 a polovina listu 43-44). Pokud tedy někdo vlastní tyto stránky, tak bude fajn, aby se čísla doplnila. Možná by stačilo vědět které kartičky patří ke kterému číslu, mám je totiž vystřihané.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *