PIONÝR – Zábavný měsíčník pro mládež 25. ročník (1979-80) – čísla 8-12

Další čísla do ročníku 8 až 12. Za skeny děkuji Skolovi. Do kompletního ročníku chybí ještě číslo 6. Kdopak nám ho doplní?

O časopise Pionýr je již hodně psáno v předchozích  příspěvcích  PIONÝR, VĚTRNÍK, FILIP.

O tomto ročníku se hodně dozvíte na https://www.detske-casopisy.cz/pionyr-25-rocnik-1977-78-k/

Samozřejmostí jsou oblíbené Boříkovy lapálie od Vojtěcha Steklače,  Narozen 21. října 1945 v Příbrami, zemřel ve věku 75 let 4.ledna 2021 v Praze. Byl autorem dětské literatury a  sci-fi, publicista, darmatik, překladatel, prozaik a také redaktor. Ilustroval Adolf Born  známý český malíř i ilustrátor. Narodil se12.června  1930 v Českých Velenicích, zemřel v Praze ve věku 85 let 22. května 2016.

Nechybí ani delší povídky v každém čísle.

Stále oblíbenou  dvoustranou je „foto komiks“ –  seznámení s novým filmem, který se  dal shlédnout v československých kinech. Jednotlivé záběry z filmu byly komentovány textem pod uvedenými obrázky. Zároveň byly uvedeny informace o filmu., autoři, herci a podobně.

Ani v tomto ročníku nechybí pravidelné rubriky pro pionýry, ale také pro všechny kluky a holky. Kdo to byl seznamuje čtenáře se světovými osobnostmi, v Literárním kompasu s českými spisovateli, Detektivní kancelář Josefa Dvořáka řeší stále nějaké případy, v Bystřílně čtenáři zasílají humorné texty k uvedeným obrázkům. Čtenáři čtenářům zasílají své básně, povídky a kresby. Nechybí humor a hádanky a jsou i další rubriky.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu PIONÝR z roku 1979-80, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu PIONÝR – kliknutím na náhled strany:

(Zdroj: damro)

Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA„. V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla časopisu PIONÝR zde >>>

One Response to PIONÝR – Zábavný měsíčník pro mládež 25. ročník (1979-80) – čísla 8-12

  1. Jiří Vašák napsal:

    Nejde mi stáhnout č. 8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *