Pět čísel časopisu BOBŘÍ STOPOU – 2001

Digitalizovaná čísla BOBŘÍ STOPOU jsou na našem webu už stálicí. I dnešní čísla časopisu BOBŘÍ STOPOU pro www.detske-casopisy.cz digitalizoval Hostimil – moc děkujeme!

V prvním čísle BS roku 2001, které vyšlo v březnu, v redakčním úvodníku stojí: „V průběhu připrav tohoto čísla, 23. ledna, uplynuly dva roky od chvíle, kdy nás opustil Jaroslav Foglar – Jestřáb. Ale Jestřábovy příběhy jsou tu s námi stále a záleží jen na nás, k jakým činům nás dokáží inspirovat. Bývaly doby, kdy jen přihlášení se k dílu Jaroslava Foglara vyžadovalo notnou dávku odvahy. Připomeňme si některé z těch, kteří v těchto nelehkých časech obstáli – spisovatele a trampa Bohuslava Čepeláka či zakladatele Klubu přátel Jaroslava Foglara, kteří před více jak třiceti lety prošlapávali cestičky našemu dnešnímu sdružení i klubovnímu hnutí. Bohužel, ani dnes není tak jednoduché prosazovat bobříkovská pravidla. Pro někoho jsou již přežitkem, jiný o foglarovských zásadách rád mluví, ale svými skutky je nedodržuje. Ale to by nás nemělo odradit, i když pro mnohé jsme jen romantičtí snílci. ..“

Na poslední straně BOBŘÍ STOPOU vycházel „batličkovsky laděný“ kreslený příběh chomutovského Jana Hory s názvem VOR HRŮZY – měl 3 pokračování a končil v 33.čísle. Tento komiks (a další dvacítku k němu) obsahuje i výpravná kniha DOBRODRUŽSTVÍ S BOBŘÍ STOPOU, vydaná nakladatelstvím Olympia v roce 2003.

BOBRI_STOPOU_(2001)_CISLO_33_KOMIKS

Pro příznivce kreslených seriálů doporučuju i dvojčíslo 35-36, které obsahuje 8 stran komiksu ZAPOMENUTÝ POKLAD – DOBRODRUŽNÝ PŘÍBĚH Z KONCE TŘICETILETÉ VÁLKY. Na scénář Lenky Vašíčkové a Romana Juránka jej svým nezaměnitelným stylem nakreslil Pavel Čech:

BOBRI_STOPOU_(2001)_CISLO_35-36_KOMIKS

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k dokreslení souvislostí kolem vydávání časopisu BOBŘÍ STOPOUv roce 2001, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE dolů pod náhledem titulní stránky.

Stáhni si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) časopis BOBŘÍ STOPOU do svého počítače či tabletu ve formátu PDF kliknutím na náhled titulní strany:

BOBRI_STOPOU_(2001)_cislo_32

BOBRI_STOPOU_(2001)_cislo_33

BOBRI_STOPOU_(2001)_cislo_34

BOBRI_STOPOU_(2001)_cislo_35

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *