MATEŘÍDOUŠKA 26.ročník (1969-70)

Dnes archivovaná čísla časopisu MATEŘÍDOUŠKA z roku 1969-70 pro www.detske-casopisy.cz  digitalizoval Nemo. Veliký dík!

MATEŘÍDOUŠKA – ČASOPIS PRO NEJMENŠÍ ČTENÁŘE vycházel měsíčně v rozsahu 32 stran a stál 1,2 Kčs.

V tiráži 1. čísla se píše: “ Toto číslo vyšlo v září 1969, graficky upravil Jan Žbinek. Vedouci redaktor Zdeněk Adla, redaktoři Dagmar Slabá a Jiří Černý. Redakční rada: Václav Čtvrtek, Hana Doskočilová, Gabriela Dubská, Miroslav Florian, František Hrubín, Otakar Chaloupka, Josef Paleček, Z. K. Slabý. Adresa redakce: Senovážná 2, Praha 1, telefon 239741-4. Vydává Mladá fronta, nakladatelství a vydavatelství Sdruženi organizaci dětí a mládeže ČSR. Tiskne Polygrafia, n. p., Svobodova 1, Praha 2. Informace o předplatném podá a objed­návky přijímá každá pošta i doručovatel. Objednávky do zahraničí vyřizuje PNS – ústředí expedice tisku, odd. vývozu tisku, Jindřišská 14, Praha 1. Neobjednané rukopisy redakce nevrací. © Mladá fronta 1969″

O časopisu MATEŘÍDOUŠKA jsme na tomto webu psali cca 80x a hojně při tom citovali ze skvělé knihy, která byla o tomto časopisu vydána – PŘÍBĚH MATEŘÍDOUŠKY.

Pokud máš jakoukoliv informaci, která by přispěla k doplnění dalších souvislostí kolem vydání časopisu MATEŘÍDOUŠKA z roku 1969-70, prosím, napiš ji do KOMENTÁŘE – dolů pod náhledy titulních stránek.

Přečti si (jako registrovaný uživatel tohoto webu) na svém tabletu, pc nebo notebooku archivovaná čísla časopisu MATEŘÍDOUŠKA  – kliknutím na náhled strany:
Samostatná stránka s odkazy na všechna čísla a tituly časopisů i kreslených seriálů ke čtení (bez náhledů na titulní strany) je viditelná (po přihlášení) v horním menu „KNIHOVNA.V našem souborném katalogu najdeš všechna doposud archivovaná čísla MATEŘÍDOUŠKY  zde >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *